08 / Червень, 2021
 
Наразі розпочинається сезон оздоровлення та відпочинку дітей. У зв'язку з цим Головний санітарний лікар України постановою від 8 червня 2021 року затвердив протиепідемічні заходи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби.
 
Згідно постанови, рекомендується: 
  • Організовувати прийом до закладу дітей, що проживають в межах регіону, де розташовано заклад.
  • Транспортування дітей до закладу здійснюється організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Допускається транспортування дітей батьками власним автомобільним транспортом.
  • Перевізником має бути організовано температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують.
  • До перевезення не допускаються працівники та учасники перевезення, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань.
  • При здійсненні перевезення повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між учасниками перевезення та водієм і членами екіпажу не менше 1 метра або наявність фізичних бар’єрів (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). Всі члени екіпажу повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно
  • У разі транспортування учасників перевезення до закладу залізничним транспортом, у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу, члени якого повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
  • Перед кожним рейсом проводиться вологе прибирання транспортного засобу з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі місць контакту рук (поручні, місця сидіння, ручки тощо). Посадка учасників перевезення до транспортного засобу організовується таким чином, щоб уникнути можливого скупчення та перетину з іншими пасажирами, не пов’язаними з доїздом до закладу.
  • До перевезення організованої групи до закладу допускаються діти, які пройшли медичний огляд на основі якого видано висновок про стан здоров’я, що оформлено за формою первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку» (далі - форма 079/о) затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522.
  • Прийом дітей до закладу відбувається за наявності форми 079/о, в якій заначено наявність довідки про відсутність контакту з інфекційними хворими, виданої не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.
► Повну версію постанови Головного санітарного лікаря України можна завантажити за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)