Застосування законодавства у сфері містобудування та архітектурно-будівельного контролю вивчали на практикумі у Миколаївському РВ АМУ

26 / Жовтень, 2017
26 жовтня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: "Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю". Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який  реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму - селищні, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад області, начальники відділів та посадові особи, відповідальні за виконання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері архбудконтролю, регіональні консультанти Миколаївського РВ АМУ.
Модератор практикуму в.о. начальника управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА Світлана Григорєва детально зупинилась на особливостях законодавчої бази у сфері архітектури та містобудування, її практичному застосуванні.
Окреме місце було приділено темі створення умов для доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. «Комфортне безперешкодне середовище – шлях до інтеграції людей з інвалідністю в життя суспільства, тому жоден об’єкт не повинен вводитись в експлуатацію, якщо не дотримані вимоги доступності – облаштування пандусами, поручнями тощо», - наголосила Світлана Григор’єва.
Про питання контролю за дотриманням чинного законодавства при проведенні будівельних робіт, механізм передачі органам місцевого самоврядування повноважень у сфері архбудконтролю, практику застосування чинного законодавства працівниками інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю розповіла учасникам практикуму заступник начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного у Миколаївській області Надія Єпифанова.
Особливу увагу було приділено питанням організації розробки та затвердження містобудівної документації. Присутній на практикумі архітектор Олег Атанасов звернув увагу слухачів на важливість комплексного ведення містобудівної документації та обов’язкової наявності Генерального плану розвитку території, розробка якого має йти паралельно з формуванням Стратегії розвитку міст і громад.
Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. У процесі жвавого обговорення також відбувся обмін досвідом між учасниками. Наприкінці заходу присутні подякували АМУ за ініціативу щодо проведення подібних практикумів.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)