15 / Грудень, 2021
14 грудня відбулося засідання фахової секторальної мережі з питань соціального захисту та соціального забезпечення, організоване в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Учасники: представники органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад, представники Міністерства соціальної політики України.
Модератор заходу: експерт АМУ з питань соціального захисту та соціального забезпечення Миколюк Назар.
Метою зібрання стало обговорення стратегічного напрямку розвитку сфери «Соціальний захист та соціальне забезпечення» Асоціації міст України та секторальних проблем у цій сфері, а саме:
  • призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі (постанова Кабінету Міністрів України № 1040);
  • доступ органів місцевого самоврядування до державних баз даних та реєстрів, обмін інформацією з органами влади для організації для надання соціальних послуг;
  • участь органів місцевого самоврядування у пілотному проєкті «Розвиток соціальних послуг» (постанова Кабінету Міністрів України № 817) та експериментальному проєкті з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та перебувають у складних життєвих обставинах (постанова Кабінету Міністрів України № 817).
 
Назар Миколюк, експерт АМУ з питань соціального захисту та соціального забезпечення, виступив з вітальним словом та озвучив присутнім мету зібрання. Він представив оновлення стратегічного напрямку розвитку сфери «Соціальний захист та соціальне забезпечення», наголосивши на необхідності розділення повноважень між державною владою та органами місцевого самоврядування у сфері соціального захисту.
Далі слово взяла начальник відділу соціального захисту населення Волочиської міської ради, Людмила Бруковська, вона розповіла про проблеми, з якими має справу Волочиська громада, зокрема, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.
Питання доступу органів місцевого самоврядування до державних баз даних та реєстрів, обмін інформацією з органами влади для організації надання соціальних послуг підняла Олеся Єднакова, начальник відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Управління гуманітарної політики Таїровської селищної ради.
Олена Лобко, начальник відділу соціального захисту та охорони здоров'я Чорнухинської селищної ради,  розповіла про участь органів місцевого самоврядування у пілотному проєкті «Розвиток соціальних послуг» (постанова Кабінету Міністрів України № 204)  та експериментальному проєкті з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах (постанова Кабінету Міністрів України № 817).
У часники заходу мали багато питань до представників Міністерства соціальної політики України, на які відповіла та надала детальні роз’яснення Оксана Суліма, заступник генерального директора Директорату  розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики.
Детальніше у відео:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)