23 / Грудень, 2021
22 грудня відбулося засідання фахової секторальної мережі з питань місцевого економічного розвитку, організоване в рамках Ініціативи «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Учасники: представники виконавчих органів з питань економіки сільських, селищних, міських рад, представники Міністерства розвитку громад та територій України та профільних установ.
Модератор: експерт Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку Євгеній Шаповалов.
Основні теми, обговорені на заході:
  • пріоритети державної регіональної політики на 2022 рік;
  • джерела залучення коштів для реалізації розвиткових проектів;
  • досвід територіальних громад щодо створення інноваційно-технологічноих парків;
  • актуалізація потреб муніципалітетів у сфері місцевого економічного розвитку.
   
Засідання фахової мережі з питань місцевого економічного розвитку відкрив експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку Євгеній Шаповалов, привітавши учасників та оголосивши теми зібрання. Він коротко підбив підсумки співпраці в рамках даної Ініціативи у 2021 році та окреслив основні тренди місцевого економічного розвитку. Експерт АМУ звернув увагу на проблеми, які стосувалися, зокрема, публічних закупівель електроенергії органами місцевого самоврядування для об’єктів соціальної інфраструктури та залежності місцевих бюджетів від зовнішнього фінансування, в тому числі від державного та міжнародних фондів.
   
Обговорення актуальних питань функціонування ДФРР та реалізації територіальними громадами інфраструктурних проектів розпочав Максим Мартьянов, Директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради. Він виступив із презентацією «Технопарки як каталізатори місцевого економічного розвитку. Досвід створення Вінницького інноваційно-технологічного парку «Кристал»».
   
У наступній частині засідання учасники обговорили підвищення ролі інституцій, що надають консультації, зокрема, агенцій регіонального розвитку. Володимир Феськов, Директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради розповів про досвід залучення грантових коштів агенцією регіонального розвитку для реалізації розвиткових проектів.
Підсумовуючи Діалоговий захід, Євгеній Шаповалов окреслив стратегічні напрямки сфери місцевого економічного розвитку та закликав учасників до подальшого обговорення актуальних потреб муніципалітетів.
Відео заходу:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)