14 / Грудень, 2022
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила, що з 12 грудня 2022 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено нову опцію «внесення функціональних зон».
Відомості про функціональні зони вносяться до Державного земельного кадастру на підставі затверджених комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів за заявами органів державної влади, територіальних громад, розробників містобудівної документації.
Подача заяви щодо внесення відомостей про функціональні зони здійснюється через електронний кабінет веб-ресурсу електронних адміністративних послуг Держгеокадастру. Визначення Державного кадастрового реєстратора, уповноваженого на розгляд відповідної заяви, відбувається за принципом випадковості.
Асоціація міст України нагадує органам місцевого самоврядування, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель” від 17 червня 2020 року № 711-IX (далі – Закон №711) були внесені зміни до Земельного кодексу України, Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та деяких інших законодавчих актів.
Закон №711, що набрав чинності 24 липня 2021 року, вирішує питання планування територій та спрощення зміни цільового призначення земель. Цим законом передбачено, що функціональні зони, встановлені комплексними планами просторового розвитку або генеральним планами населених пунктів, визначатимуть набір дозволених видів цільового призначення земельних ділянок в межах певної території.
Переглянути Класифікатор видів функціонального призначення територій та дозволених в їх межах видів цільового призначення земельних ділянок можна в додатку 60 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою №1051 від 17.10.2012 року. Зміни до останнього затверджено постановою Кабінетом Міністрів України №821 від 28.07.2021 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».
Звертаємо увагу громад, що за Законом №711, відповідні місцеві ради до 1 січня 2025 року повинні забезпечити внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони, визначені у містобудівній документації. Як передбачає Закон №711, без внесення таких відомостей належність земельної ділянки до функціональної зони буде визначатись відповідно до чинної містобудівної документації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)