Законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування 6504: спільна позиція 

27 / Жовтень, 2022
26 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг на тему «Закон про службу в органах місцевого самоврядування: спільна позиція Парламенту та муніципальної влади».

На брифінгу виступили:
Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; 
Андрій Садовий, Львівський міський голова, голова Львівського регіонального відділення Асоціаціі міст України;
Василь Сидор, Славутський міський голова, член Правління Асоціаціі міст України;
Анатолій Федорук, Бучанський міський голова, голова Київського регіонального відділення Асоціаціі міст України;
Модерував захід Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. 
 
Андрій Садовий акцентував, що будь-який законопроєкт, який стосується життя громад та місцевого самоврядування, має бути акцептований Асоціацією міст України як профільною структурою та вдячний парламентарям за врахування позиціі місцевого самоврядування в законопроекті.

«Я впевнений що такий законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування принесе користь всім», - наголосив А.Садовий.
Віталій Безгін зазначив, що протягом останніх дев’яти років триває активна децентралізація, тому законопроєкт про службу в органах місцевого самоврядування є нагальним.
Він підкреслив, що державна служба і служба в органах місцевого самоврядування має бути професійною та конкурентною, тільки за таких умов у громадах будуть працювати найкращі фахівці, а громадяни отримуватимуть найвищий рівень послуг.

«Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування дотримав зобов'язання, що були публічно озвучені представниками парламенту під час форуму у Львові, та враховував усі ключові зауваження, які стосувалися регулювання зарплат та премій. Ми прибрали норми, які викликали найбільше занепокоєння. Усі ключові новели базового законопроєкту щодо конкурсів, категорій службовців, кадрового резерву - збережені і в оновленій редакції», - зазначив В.Безгін.
Василь Сидор зауважив, що органи місцевого самоврядування - це авторитет держави. До них висуваються високі професійні вимоги, тому заробітна плата кадрів у цій сфері має бути достойною.

«Працівник місцевого самоврядування за законом не може займатися додатковою діяльністю. Тому потрібно гарантувати достойну заробітну плату, щоб людина могла присвятити себе роботі», - додав Василь Сидор.
Анатолій Федорук висловив сподівання, що доопрацьований законопроєкт №6504 буде ухвалений народними депутатами і стане зрозумілим інструментом для виконавчих структур органів місцевого самоврядування, отримає підтримку громадян і посилить позицію держави.

«Знайдено компромісні рішення і є сподівання, що невдовзі важливий документ набере необхідну кількість голосів. Ми повинні мати конкурентні умови оплати праці для наших фахівців», - підкреслив А. Федорук.
Олександр Слобожан підсумував прес-брифінг та подякував учасникам та зазначив: «Асоціація міст України та профільний  Комітет Парламенту мають спільну позицію щодо законопроєкту про службу в органах місцевого самоврядування 6504, який позитивно вплине на розвиток місцевого самоврядування і тепер спільне завдання - просувати цей законопроєк».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)