21 / Березень, 2023
Назар Миколюк, експерт Асоціації міст України з питань соціального захисту, взяв участь в засіданнях робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю», реєстр. № 5344-д від 18.11.2022.
Законопроєкт № 5344-д у лютому 2023 року був повернутий Верховною Радою на повторне перше читання, після чого й була створена відповідна робоча група. Асоціація міст України висловила свої зауваження щодо законопроєкту як такого, що поширює на бюджетні підприємства, установи та організації, а також на органи місцевого самоврядування обов’язок сплати пені (внеску) за непрацевлаштування осіб з інвалідністю. За даними Асоціацій міст України виконання цієї норми законопроєкту потребуватиме близько 5,6 млрд грн додаткових видатків з місцевих бюджетів, на що не закладено компенсацію з Держбюджету.
 
Більше того, працевлаштування посадових осіб в органах місцевого самоврядування здійснюється за конкурсом, що ставить громадян у рівні умови та, фактично, виключає можливість обирати роботодавцем працівника за наявністю чи відсутністю у нього інвалідності. Асоціація міст України сподівається, що за результатами засідань робочої групи законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю», реєстр. № 5344-д від 18.11.2022., буде доопрацюваний з забезпеченням інтересів інвалідів та без порушень прав органів місцевого самоврядування.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)