26 / Червень, 2018
26 червня у Миколаївському РВ АМУ відбувся практикум на тему: «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники - міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, землевпорядники, начальники відділів землеустрою та юридичних відділів.
Модератором заходу виступив начальник кустового відділу з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олег Борисенко. Він ознайомив учасників із законодавством у сфері управління земельними ресурсами, проблемами реалізації делегованих повноважень органами місцевого самоврядування у сферах використання і охорони земель, а також правовими аспектами співробітництва органів місцевого самоврядування з іншими суб’єктами в ході здійснення делегованих функцій.
О. Борисенко наголосив на необхідності застосування сучасних інструментів управління земельними ресурсами, зокрема, інвентаризація земель, відведення земель під інвестиційні проекти тощо. Модератор підкреслив, що земельні ресурси громади були й залишаються стабільним інструментом збільшення фінансових надходжень до місцевих бюджетів, тому важливо використовувати всі механізми, аби земля приносила максимальну користь громаді.
Консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідія Віштал розповіла про інновації у земельному законодавстві, які відносяться к частині прийняття у власність об’єднаними територіальними громадами земель, що знаходяться за межами населених пунктів.
Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна підкреслила, що розпоряджання землею надасть громадам додатковий фінансовий ресурс. Вона підкреслила важливість правильного використання громадами новоотриманих земель та тих коштів, які вони можуть отримати. «Варто правильно збалансувати бюджет громади з урахуванням всіх надходжень і видатків, щоб це не був бюджет проїдання, а був – бюджет розвитку», ‒ зазначила Юлія.
Особливу увагу було приділено питанню застосування механізмів взаємодії органів місцевого самоврядування з Держгеокадастром та необхідності застосування сучасних інструментів управління земельними ресурсами, зокрема, інвентаризація земель, порядку внесення відомостей до реєстрів, особливостях підготовки та виготовлення землевпорядної документації, відведення земель під інвестиційні проекти тощо.
Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія та обмін досвідом, учасники отримали відповіді на всі поставлені запитання.