11 / Березень, 2021
11 березня Асоціація міст України спільно з Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру і її підпорядкованим Державним підприємством «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проводить засідання Секції з питань земельних ресурсів. Захід організований в рамках Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
Під час тематичних обговорень учасники розглянули сучасні підходи до управлінських рішень в ГІС та відкриті дані НІГД, а також питання інтеграції геопросторових даних. Зокрема, кандидат технічних наук, автор-розробник ГІС Платформи Softpro Андрій Черін розповів про:
  • пілотний проєкт Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД);
  • муніципальну ГІС / МБК;
  • ГІС для ведення обліку земель на місцевому рівні на практичному досвіді міст;
  • ГІС з управління активами міста + бюджет на карті.
Cпікер підкреслив, що головною особливістю системи є те, що всі дані, відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани – це миттєво буде доступним для використання й на геопрорталі НІГД.
Презентація “Сучасні підходи до управлінських рішень в ГІС та відкриті дані НІГД, інтеграція геопросторових даних” (завантажити)
 
Також на заході відбулося обговорення проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж» №5183. Про нього розказав Руслан Голуб, член громадської ради парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; координатор експертної групи з підготовки цього законопроєкту. Експерт додав, що наразі ведеться обговорення щодо концепції та стандартів по приєднанню до інженерних мереж, зокрема проведення їх технічної інвентаризації.
Презентація “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж” (завантажити)
 
На завершення першого дня засідання Секції учасники обговорили актуальні законопроєкти у сфері земельних відносин, а саме: «Про внесення змін до Закону України «Про землеустрій» щодо уніфікації деяких видів документації із землеустрою» №4515 та «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)» №0850.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)