20 / Червень, 2017
22 червня, відповідно до розкладу засідань, Верховна Рада має повторно розглянути після доопрацювання проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція) (реєстр. №2489) з пропозиціями Президента України.
Відповідно до рішення Правління АМУ від 24.04.2017 Асоціація міст України підтримує прийняття у цілому проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у редакції Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Листи на підтримку законопроекту  направлені керівникам всіх депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України. Також підготовлена відповідну інфографіка.
У разі прийняття цей Закон стане важливим рушієм децентралізації та реформи місцевого самоврядування та впровадить низку важливих положень Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифіковано 15.07.1997). «Буде забезпечено створення реальних умов для формування професійного сталого складу працівників органів місцевого самоврядування з належними умовами оплати праці», – зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Разом з тим, Асоціація міст України не підтримує поправку №3 народного депутата О.Гончаренка, якою пропонується запровадження конкурсу при визначенні міськими головами кандидатур на посади їх заступників. Поправка необґрунтована ні правовими причинами, ні практичними потребами місцевого самоврядування. Відповідна пропозиція не пройшла відкритого обговорення і вперше з’явилася лише у вето Президента України. Заступники міського голови є місцевими політиками і призначають за результатами політичного компромісу між міською радою та міським головою. Коло таких осіб об’єктивно є дуже вузьким, що виключає можливість проведення конкурсу.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)