Закарпатське РВ АМУ провело перший практикум для новостворених ОТГ

17 / Січень, 2020

16 січня 2020 року в Закарпатському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Нормативно-правове регулювання створення та організації діяльності ОТГ: набуття повноважень депутатів ради та голови. Реорганізація сільських рад, які увійшли до ОТГ». Захід проведено в рамках Проeкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасниками заходу стали голови та секретарі рад новостворених та діючих ОТГ.

На перших виборах новостворених ОТГ, що відбулись 22 грудня 2019 р. в багатьох регіонах України, найбільша кількість була сформована у Закарпатській області – 9 ОТГ. Напередодні і на початку Нового року в усіх нових сільських ОТГ Закарпаття відбулись перші сесії. Але вони лише поклали початок процесам реорганізації тих сільських рад, які увійшли у 8 сільських та одну селищну ОТГ. Адже алгоритм першочергових організаційних рішень і дій по формуванню і налагодженню чіткої роботи сільських рад і старостатів ОТГ потребує як ретельних і уважних підходів, так і знання законів і нормативних документів з багатьох сфер муніципального управління та суміжних галузей.

На практикум з різних районів Закарпаття приїхало понад 20 новообраних посадовців ОТГ і зокрема, сільські голови та секретарі сільських рад ОТГ. Родзинкою практикуму стало те, що, окрім представлення модератором заходу Віталієм Грегором методичних розробок АМУ з питань реорганізації сільських рад, які увійшли в ОТГ, виконавчим директором і консультантом з юридичних питань Закарпатського РВ АМУ Олегом Лукшею було запрошено 5 ключових посадовців створеної ще у 2017 році та успішної Баранинської сільської ОТГ. В режимі круглого столу досвідчені заступник сільського голови Сергій Когутич та секретар ради Світлана Хома Баранинської сільської ОТГ та їх колеги з управлінь фінансів, земельних відносин і архітектури, економічного розвитку відповідали на численні запитання учасників практикуму з питань досягнення ефективності і успішності реорганізаційного етапу перших тижнів і місяців діяльності ОТГ.

Учасники практикуму, які представляли Великоберезнянську селищну ОТГ та Зарічанську, Довжанську, Кам’янську, Горондівську, Холмківську, Косоньську, Оноківську і Керецьківську сільські ОТГ отримали також відповіді на їх запитання від консультанта з юридичних питань Закарпатського РВ АМУ Олега Лукші та консультанта з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлії Траньович. Немало питань посадовців із 9-ти ОТГ були сформульовані у форматі спеціального опитувальника для того, щоб консультанти АМУ додатково і більш детально попрацювали над відповідями і згодом надіслали їх заявникам.

       

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)