Закарпатське РВ АМУ провело онлайн-практикум щодо фінансового забезпечення громад +ВІДЕО

14 / Травень, 2021
14 травня у Закарпатському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Фінансове забезпечення територіальних громад: законодавчі ініціативи з ПДФО». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Закарпатського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: представники громад області.
На початку заходу з вітальним словом виступив виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша, який зазначив, що Асоціація міст України підтримує законопроєкти, що перебувають на розгляді Верховної Ради і стосуються збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності. Адже ці законопроєкти удосконалюють механізм сплати податку і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування.
 
Модераторкою заходу виступила консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович.
Спочатку спікер розглянула питання особливостей та виконання бюджетів територіальних громад Закарпатської області станом на 1 травня 2021 року. Крім того, під час практикуму учасники дізналися про важливі для фінансового забезпечення територіальних громад законопроєкти. Перш за все це проєкти Законів №5066 та №5066-1, якими пропонується починаючи із 2022 року збільшити відсоток зарахування податку на доходи фізичних осіб до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад із 60 до 65%. Законопроєкт №5066 передбачає таке збільшення для бюджетів територіальних громад за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до державного бюджету, а законопроєкт №5066-1 – за рахунок відповідного зменшення відсотка зарахування податку до обласних бюджетів.
Також Юлія Траньович підкреслила, що підтримки потребують законопроєкти, які вдосконалюють механізм перерахування ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування. Зокрема, це законопроєкт №5244-3, яким пропонується унормувати поняття «відокремлений підрозділ» та уточнити порядок сплати (перерахування) ПДФО до бюджету без його суттєвої зміни. Проте цей законопроєкт має певні недоліки, на яких зауважує АМУ. «Тому ми звертаємо особливу увагу на необхідності прийняття законопроєкту №5364, що розроблявся за участі АМУ, який окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до відповідних місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до місцевих бюджетів», - розповіла модератор практикуму.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Закарпатського РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)