24 / Лютий, 2025

21 лютого 2025 року відбулись Загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України під головуванням заступника Голови Чернігівського регіонального відділення, члена Правління Асоціації міст України, Городнянського міського голови Андрія Богдана. 

Словами про важливість єдності громад у відстоюванні інтересів України та співдії муніципальної влади з мешканцями громад Збори відкрив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан

«Тільки прозорість, відкрите спілкування та спільне прийняття важливих громадам рішень робить сильною Україну та кожного з нас», - підкреслив Виконавчий директор Асоціації міст України.

Учасники Зборів прийняли звіт про роботу Чернігівського РВ за 2024 рік та схвалили план роботи на 2025-й, представлені Виконавчим директором регіонального відділення Миколою Силенком.

Андрій Богдан звернув увагу на проблемні питання взаємодії органів місцевого самоврядування та державних, в тому числі через перекладання функцій держави на громади без забезпечення належного фінансування.

«Останній приклад – в Городнянській громаді ліквідували податкову. 21 000 людей, 61 населений пункт і нам сьогодні пропонують їздити в Чернігів. Так само туди приїжджають люди з інших громад, а якщо повітряна тривога – людей не приймають і вони просто повертаються назад, так і не вирішивши свої питання. Ми про це всюди говоримо. Готові дати приміщення, утримувати його – тільки дайте людину. Але нам тільки обіцяють. І це лише приклад податкової, вже статистику прибрали і от ми не можемо ніде знайти ніяких даних. Іде процес передачі соціального захисту на громади, 80% послуг, які надає ЦНАП – теж державні», - зазначив Андрій Іванович.

Також учасники Зборів обговорили реформу освітньої мережі.

«З 1 вересня 2025 року планується припинення фінансування шкіл, де менше 45 дітей та шкіл, крім однієї, що працює дистанційно на території громади. І це стосується всієї України. Але чим відрізняється Чернігівщина і особливо північ? Зараз люди переїжджають від нас у більш безпечні регіони. І якщо ми очікуємо, що ці люди завтра повернуться, то чи буде їм куди повертатися? Якщо ми сьогодні оптимізуємо мережу, то завтра ми її не зможемо відновити і не зможемо повернути людей», – зазначив Корюківський міський голова Ратан Ахмедов.

Володимир Куніцин, Коропський селищний голова, наголосив на важливості єдності органів місцевого самоврядування в спільному вирішенні критичних питань.

Підписали Меморандум про співпрацю Іванівської громади з Пологівською та Молочанською громадами Запорізької області.

«Дуже важлива сьогодні співпраця громад саме всередині країни. Адже ми, як ніхто, розуміємо один одного. І дві громади, з якими ми сьогодні підписали Меморандум – вони такі ж, як і ми. Ми – деокуповані, у наших колег це ще попереду. І ми розуміємо, як багато викликів ляже в цей момент на плечі громад, та готові ділитись своїм досвідом», – зазначила Іванівська сільська голова Олена Швидка.

Юрій Коноваленко, начальник Пологівської міської військової адміністрації, наголосив на важливості співпраці з Іванівською громадою, зазначив, що Пологівська громада майже три роки перебуває в окупації, тож досвід Іванівської громади для них надважливий. 

«Для нас цей Меморандум – чудова можливість почерпнути практичний досвід відбудови громади. Ми з Іванівською громадою знаходимось на одному рівні розуміння проблем, адже, на щастя, цей досвід, мають не так багато громад», – підкреслила начальниця Молочанської міської військової адміністрації Ірина Липка.

Важливість напрацювання спільної позиції громад для представлення та захисту інтересів місцевого самоврядування в діалозі з Урядом, у вирішенні спільних проблем і взаємодопомозі між громадами підкреслювали учасники протягом розгляду усіх питань Зборів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)