07 / Жовтень, 2024

04 жовтня 2024 року в місті Черкаси відбулися Загальні збори Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь сільські, селищні, міські голови громад-членів Асоціації міст України Черкаської області, народні депутати України: 

Любов Шпак, членкиня Комітету з питань бюджету,

Дмитро Разумков, член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів та засобів радіоелектронної боротьби для військових частин і підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань,

Ольга Коваль, членкиня Комітету з питань освіти, науки та інновацій,

Аліна Загоруйко, членкиня Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

Віталій Войцехівський, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

а також:

Тетяна Палійчук, експертка з питань місцевих фінансів Асоціації міст України,

Оксана Бондарець, директорка проєкту Асоціації міст України «Забезпечення функціонування Муніципального центру відновлення» (HOVERLA).

Головував на засіданні Заступник Голови Черкаського регіонального відділення, член Правління Асоціації міст України, Кам'янський міський голова Володимир Тірон.

Під час зборів основний акцент було зроблено на питаннях:

- формування державного бюджету та бюджетів громад в умовах воєнного стану;

- реалізації ветеранської політики.

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Тірон, відкриваючи засідання, подякував народним депутатам України, які відгукнулися на запрошення Регіонального відділення Асоціації міст України і приєдналися до Зборів для розгляду  актуальних питань, що стоять перед органами місцевого самоврядування. Він звернув увагу на допомогу громад Збройним силам України, незважаючи на вилучення «військового» і «силового» ПДФО з місцевих бюджетів.

«Як член Правління хочу запевнити вас, що Асоціація міст України має чітку позицію стосовно формування Державного бюджету України на 2025 рік, - відстоюємо 64% ПДФО в місцевих бюджетах, повернення до бюджетів громад «силового» ПДФО, збереження у громадах реверсу, списання середньострокових позик і, звичайно, справедливий і достатній розрахунок базової дотації», – підкреслив Володимир Тірон.

Любов Шпак зазначила, що держава має сприяти розвитку громад і належному забезпеченні ними делегованих повноважень.

«Пропозиції, надані Асоціацією міст України до проєкту Держбюджету на 2025 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, важливі і необхідні громадам», – зауважила Любов Шпак.

Дмитро Разумков наголосив, що сьогодні всі повинні об’єднатись - центральна і місцева влада не можуть «жити» окремо, це має бути єдиний механізм. Він підтримав позицію Асоціації міст України щодо «військового» та «силового» ПДФО, що має залишатися в бюджетах громад, що дозволить ще ефективніше Збройним Силам України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ольга Коваль зосередила увагу на функціонуванні освітньої мережі. Вона висловила занепокоєння щодо зменшення коштів на освіту в Держбюджеті на 2025 рік порівняно із 2024 роком. Крім того, вона зазначила, що всі субвенції в законопроєкті об’єднано, тож наразі не зрозуміло, скільки коштів передбачено на ту чи іншу статтю витрат.

Аліна Загоруйко зупинилася на нюансах виборчого законодавства й звернула увагу, що внутрішньо переміщені особи, зареєстровані в громаді, можуть вплинути на результати місцевих виборів.

 

 

 

 

 

 

 

Віталій Войцехівський повідомив, що Комітет Парламенту з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав пропозиції Асоціації міст України щодо закріплення за бюджетами громад 64% ПДФО, реверсу, «силового» ПДФО, а також списання боргів по середньостроковим позикам.

«Зараз важливо обʼєднати зусилля в бюджетному процесі для просування поправок, що спрямовані на зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування», – сказав Віталій Войцехівський.

Ірина Плетньова, Уманська міська голова, поділилася напрацьованим в її громаді досвідом реалізації ветеранської політики. Вона звернула увагу на важливості комплексної підтримки ветеранів Збройних Сил України, які повертаються додому, та членів їх сімей.

Тетяна Палійчук детально ознайомила присутніх з пропозиціями, які передані Асоціацією міст України народним депутатам для удосконалення норм Державного бюджету України на 2025 рік.

Оксана Бондарець презентувала Муніципальний центр відновлення, який вже допомагає органам місцевого самоврядування у розробці документів стратегічного відновлення, сприяє напрацюванню конкретних проєктів, долучається до пошуку і залучення інвестицій. Вона також звернула увагу, що Школа відновлення громад вже почала навчання першого набору працівників органів місцевого самоврядування.

Загальні збори Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України, окреслили  шляхи  їх вирішення, підтримали  пропозиції Асоціації міст України до проєкту Державного бюджету України на 2025 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)