Європейський альянс міст та регіонів для відбудови України офіційно почав діяти

02 / Липень, 2022
30 червня у Брюсселі (Бельгія) Європейський комітет регіонів на 150-й пленарній сесії спільно з асоціаціями місцевих та регіональних влад з Європейського Союзу та України, офіційно започаткував Європейський альянс міст та регіонів для відбудови України.
 
Голова Асоціації міст України, мер Києва, почесний член Європейського комітету регіонів Віталій Кличко, звертаючись до учасників засідання у форматі відео  зв’язку,  сказав: «Ми віримо у Перемогу і дякуємо усім, хто нас підтримує! Вже сьогодні  им здійснюємо термінову відбудову житла й інфраструктури, готуємо комплексні проекти відновлення районів і населених пунктів».
 
Він нагадав, що  з перших днів війни в Україні запрацювали горизонтальні зв’язки між громадами: «Ми допомагали один одному абсолютно всім - від питань захисту до забезпечення питною водою. Дуже швидко до допомоги доєдналися європейські міста, які напряму допомагають громадам-побратимам сьогодні та готові допомагати та бути партнерами завтра».
 
Віталій Кличко розповів про платформу Cities4Cities, завдяки якій європейські муніципалітети встановлюють партнерства з українськими громадами, діляться досвідом та всіляко допомагають їм.
 
В Україні зруйновано, за орієнтовними даними, 116 тисяч житлових будинків, майже 400 мостів, 23 злітні смуги, пошкоджено 2000 закладів освіти, 19 нафтових сховищ та багато іншого. «Ми маємо формувати системні, комплексні рішення і ми потребуємо Вашої підтримки», - наголосив Голова АМУ.
 
За словами Віталія Кличка, Європейський альянс міст і регіонів для відбудови України – це дуже важлива та актуальна ініціатива, яка дозволить скоординувати зацікавлені структури, мобілізувати всі можливі ресурси, завдяки чому допомога у відновленні українських громад буде максимально ефективною.
 
 
Асоціація міст України розпочала системну роботу з підготовки та реалізації Програми відновлення ще на своєму форумі «відновлення України - відновлення громад», який відбувся 2 червня. «Сьогодні АМУ систематизувала роботу з усіма регіонами України і готова брати на себе організацію роботи Альянсу всередині України, координацію з усіма громадами, органами центральної влади, організаціями архітекторів і проектувальників» - зазначив Кличко.
 
Голова Асоціації міст України подякував від імені майже 1000 громад-членів усім містам і регіонам Європи, які допомагають Україні, і підсумував: «Попереду в нас ще багато завдань і рішень, які ми обов’язково втілимо після нашої Перемоги. Впевнений, що з Вашою підтримкою, спільними зусиллями, ми зможемо відновити та відродити Україну, зробимо її успішною та сильною як приклад і символ країни, яка перемогла тоталітаризм і захистила демократичні цінності».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)