Європейські міста-побратими допомагають українським громадам

09 / Червень, 2022
Європейські міста-побратими у скрутний час для нашої країни надають допомогу українським громадам - надсилають необхідні вантажі (продукти харчування, медичні засоби тощо), а також приймають у себе вимушених переселенців.
До Сум надійшли медичні засоби та препарати, придбані за кошти муніципалітету міста Мажейкяй (Литовська республіка) у складі централізованої поставки медикаментів до України Литовським Червоним Хрестом. Також до Сум прибув мікроавтобус Mersedes Benz Sprinter 315, подарований одним з транспортних підприємств міста Мажейкяй. Транспортний засіб переданий Сумам у відповідь на звернення Міністерства інфраструктури України до Посольства України в Литовській Республіці щодо можливості підтримки українських міст, які постраждали від війни шляхом передачі громадського транспорту.

Надійшла до Сум гуманітарна допомога від муніципалітету німецького міста Зіндельфінген. У вантажі – продукти тривалого зберігання, засоби гігієни, вода тощо. Гуманітарна допомога була закуплена за фінансової підтримки адміністрації району Бьоблінген.
Кам’янець-Подільський отримав від польського міста-побратима Каліш два мікроавтобуси «Iveco». Новий транспорт відтепер перевозитиме кам'янчан та гостей міста.

Місто Хуєдін вкотре відправило гуманітрний вантаж до Новоселиці, а саме: продукти харчування, засоби особистого догляду, одяг, текстиль та іграшки.

Романівська громада отримала гуманітарну допомогу з гміни Бардо. Медикаменти та засоби гігієни були зібрани польськими друзями та передані до лікувальних закладів громади для відділень хірургії, терапії, інтенсивної терапії та реанімації.

Пожежну машину, автобуси і сміттєвози — 10 одиниць різної техніки, передали Чернігову з Польщі, Німеччини і Нідерландів. Техніку передали комунальним підприємствам, які будуть з нею працювати. Зокрема, два сміттєвози і один вивантажувач отримало «АТП-2528». Чотири автобуси — два великої місткості та два меншого класу, отримало комунальне підприємство "Чернігівське тролейбусне управління".

Бердичів та Золотоношу об‘єднує спільна дружба з польським містом Явором. Нещодавно партнерське місто в особі бурмістра пана Еміліана Бери передало обом містам-побратимам по автомобілю швидкої допомоги та партію медикаментів.
До Ізяславської громади продовжує надходити різноманітна гуманітарна допомога з Польщі від волонтерського руху «Разом для України. Тарнув», роботу якого координують поляки спільно з українцями. За три місяці Ізяславщина отримала більше 50 тонн гуманітарних вантажів: засоби особистої гігієни, медичні засоби та препарати, побутова хімія, продукти харчування довготривалого зберігання, одяг, постільна білизна, спальні мішки, ковдри та багато інших речей. Ізяславська міська рада, у свою чергу, спрямовує допомогу для потреб військовослужбовців, які боронять Україну на різних фронтах, внутрішньо-переміщених осіб, а також різноманітним лікувальним закладам.
 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)