Як органам місцевого самоврядування здійснювати повноваження у сфері трудового законодавства – вивчали на практикумі у Миколаївському РВ АМУ

14 / Грудень, 2017
12 грудня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства». Захід організовано в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму – представники органів місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, регіональні консультанти Миколаївського РВ АМУ.
Відкрила захід регіональний консультант з правових питань Лідія Віштал, яка зазначила актуальність обраної теми практикуму для присутніх у залі представників міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад у зв’язку з делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень у сфері дотримання трудового законодавства.
Модератор практикуму – перший заступник начальника управління Державної праці в Миколаївській області Яна Скуратовська розповіла про нормативно-правову базу, що регулює питання трудового законодавства та передбачає відповідальність за його порушення. Вона акцентувала на повноваженнях органів  місцевого самоврядування щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства України про працю, детально висвітлила питання щодо завдань у цій сфері в містах та об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, йшлося про  введення посади інспектора праці у штатній структурі органів місцевого самоврядування, його  повноваження. За словами Яни Скуратовської, у 2017 році вже отримали посвідчення інспектора праці працівники Вознесенської міської та Прибужанівської сільської рад, прийняли рішення про введення посади інспектора праці Олександрівська селищна та Кам’яномостівська сільська ради.
Модератор детально розповіла про види відповідальності за порушення законодавства про працю, порядок накладання штрафів відповідно до постанови КМУ від 17.07.2013 № 509, шляхи здійснення державного нагляду та висвітлила практичні аспекти дотримання трудового законодавства в органах місцевого самоврядування.
Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. У процесі жвавого обговорення також був корисним обмін досвідом учасників заходу.
Учасники висловились схвально про продовження Асоціацією міст України практики навчання фахівців органів місцевого з галузевих та організаційних питань, виявили бажання частіше проводити такі практикуми для навчання та роз’яснення питань, що виникають під час виконання посадових обов’язків.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)