Як готувати ефективні проекти розвитку громади – вчилися на практикумі в Херсоні

17 / Березень, 2017
16 березня у Херсонському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Створення і організація діяльності інституцій розвитку громад». Захід проведено у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування сіл та селищ області, лідери громад, зацікавлені у створенні сприятливого інвестиційного клімату на своїх територіях, додатковому залученні коштів для їх сталого розвитку, в тому числі за рахунок створення місцевих агенцій розвитку, а також представники депутатського корпусу.
Модерував практикум директор «Агенції розвитку Миколаєва» – комунальної установи Миколаївської міськради Василь Гошовський. Він поділився з колегами з Херсонщини найбільш вдалими та перевіреними на практиці проектами, реалізація яких сприяє розвитку територіальних громад.
Учасники практикуму отримали відповіді на запитання: з чого потрібно починати, як визначати пріоритети, як правильно вибудовувати алгоритм запровадження того чи іншого проекту, зорієнтованого на місцевий економічний розвиток. Виконавчий директор Херсонського регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська зазначила, що кожна з громад спочатку має детально проаналізувати складові свого потенціалу, визначити на якому саме напрямку слід зробити акцент. Від цього залежить які саме проекти доцільно подавати на конкурси, як найефективніше використовувати внутрішні резерви для збільшення доходів місцевих бюджетів громад та зміцнення потенціалу їх розвитку.  
 
  
    
 
Йшлося також про важливість залучення висококваліфікованого персоналу, від якого власне і залежить успіх запровадженого проекту. Василь Гошовський навів приклад Миколаєва, який є одним з  інвестиційно привабливих міст країни, назвавши підібрану там команду фахівців «збірною України з місцевого самоврядування», бо ж і сам не є місцевим, а був запрошений із Чернівців. За його словами, головне – підвищити конкурентоспроможність території, сформувати спільне бачення її розвитку, забезпечити добре врядування, співпрацю влади, бізнесу, громадськості, наукових кіл. Василь Гошовський наголосив на важливості застосування інноваційних підходів до формування бюджетів, використанні муніципального співробітництва та створенні максимально сприятливого бізнес-клімату.
Представників органів місцевого самоврядування також зацікавила інформація про можливості комплексного використання різних джерел фінансових надходжень. Зокрема, йшлося про бюджетні, інвестиційні програми та проекти регіонального розвитку, котрі можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР, про міжнародну технічну допомогу, співпрацю з донорськими організаціями.
Практична частина практикуму була присвячена інтерактивному обговоренню проектів, визначенню їх сильних та слабких сторін, виробленню стратегічного бачення перспектив розвитку. Учасники мали змогу отримати індивідуальну консультацію з питань підготовки проектів, враховуючи особливості своїх територій.  
  
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)