Як ефективно управляти житловим фондом - вивчали на практикумі у Львові

06 / Квітень, 2017
5 квітня у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування області, фахівці місцевих з рад з питань ЖКГ, голови ОСББ, виконавчий директор Львівського РВ АМУ Василь Абаімов, його заступник Леся Депко, консультанти проекту ПУЛЬС.
Як зазначив Василь Абаімов, реформа житлово-комунального господарства одна із найважливіших із тих, які відбуваються в державі. Особливо для мешканців міст, яких в Україні більшість. Саме тому АМУ приділяє таку увагу цій реформі і сприяє навчанню представників органів місцевого самоврядування у її здійсненні. 
Модератор заходу Володимир Бригілевич прочитав лекцію «Стан житлово-комунальної реформи та управління житловою нерухомістю в Україні. Європейський досвід». Він зазначив, що сьогодні існує три форми управління багатоквартирними будинками в Україні: об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), збори співвласників та «неорганізований» будинок.
За його словами, найгірший останній, третій варіант. Адже у такому разі управління будинком, вирішення усіх його проблем повністю залежить від когось. Мешканці від прийняття будь-яких рішень практично усуваються.
Збори співвласників мають два варіанти управління – самоуправління або професійне управління (вибір управителя). Ця форма більш ефективна, адже дозволяє мешканцям брати участь в управлінні своїм будинком або самим, або передавши ці повноваження управителю, якого вони виберуть самі.
Найефективнішою формою управління багатоквартирними будинками, на переконання Володимира Бригілевича, є ОСББ. Принаймні, про це свідчить досвід Європи та тих країн, які обрали саме цю форму управління як пріоритетну.
 
 
Аналізуючи процес реформування ЖКГ Львівщини, Володимир Брегілевич похвалив місто Стебник, де у більшості багатоквартирних будинків створено ОСББ, та місто Золочів.  Він підкреслив – оскільки ОСББ створюється для ефективного управління будинком і здешевлення послуг, то воно повинне подумати про термомодернізацію. За його словами, у багатоповерхівках найефективніше утеплювати весь будинок відразу і встановлювати у кожній квартирі власні лічильники обліку тепла. Відтак керівники ОСББ повинні переконати мешканців дати згоду на такі роботи і взяття на них банківського кредиту, який може досить швидко окупитися. Такі прецеденти у Львові є.
Також Володимир Брегілевич детально розповів про порядок створення та організації діяльності ОСББ та як провести загальні збори для прийняття рішення про проведення комплексної термомодернізації або окремих енергозберігаючих заходів у їхньому будинку.
Учасники практикуму обмінялись практичним досвідом, модератор звернув увагу на новації в законодавстві, а також відповів на запитання щодо процедури проведення загальних зборів об'єднання із прийняттям рішення про проведення комплексної термомодернізації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)