Як ефективніше використовувати фінансові ресурси громад – вивчали на практикумі у Кропивницькому

07 / Квітень, 2017
7 квітня у Кропивницькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Бюджети громад. Підвищення ефективності управління видатками місцевих бюджетів». Захід проведено в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські голови, голови об’єднаних територіальних громад,  керівники відділів та управлінь фінансів, депутати місцевих рад.
«Бюджети громад – це одне з найпопулярніших  питань, які порушуються при обговоренні децентралізаційної реформи. З 2015 року, із запровадженням бюджетної децентралізації, дохідна частина бюджетів громад відчутно збільшилась. Нині стоїть питання вже про ефективне використання   ресурсів», – зазначила виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ  Валентина  Ільюшкіна.
Під час практикуму учасники розглянули низку питань щодо наповнення та використання бюджетів громад. Зокрема, були обговорені завдання по підвищенню ефективності управління видатками  місцевих бюджетів на прикладі Кіровоградської міської ради, яка останні два роки є лідером Кіровоградщини щодо розробки галузевих соціальних стандартів і нормативів за кожним видом делегованих повноважень.
 
Модератор заходу Любов Бочкова під час навчання багато уваги приділила використанню програмно-цільового методу бюджетування. Зокрема, вона наголосила на важливості  побудови прозорого бюджету із залученням  громади до цього процесу. Найсвіжіший приклад в цьому напрямку – проведення закупівель за допомогою  електронної системи ProZorro та запровадження Громадського бюджету.
Любов Бочкова навела дані, основані на аналізі казначейського звіту про виконання міського бюджету Кропивницького за 2016 рік. Так, фактичне  виконання дохідної частини бюджету  склало 1 млрд 827,7 млн гривень. При цьому, 77,1 % видатків – це фінансування соціально-культурної сфери. Місто «дозволило собі» впровадити декілька інноваційних проектів, спрямувавши майже 73,9 млн гривень  на розвиток комунального господарства.
Учасники практикуму зазначили, що сьогодні органи місцевого самоврядування більш самостійні в ухваленні рішень і можливості розв’язувати проблеми своїх громад, спираючись на власні ресурси. Тому дуже важливо їх використовували, інвестуючи у важливі інфраструктурні проекти.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)