Вже сто громад отримали повноваження держархбудконтролю. Сотим стало місто Прилуки

07 / Червень, 2018
6 червня відбулася урочиста церемонія передачі повноважень архітектурно-будівельного контролю місту Прилуки Чернігівської області. Ця подія відбулася під час навчального візиту в рамках регіональної  програми «Маршрути успіхів» для представників громад Чернігівщини на тему: «Децентралізація – 100 свідомих громад з чітким баченням та відповідальністю за розвиток містобудівних процесів». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Місто Прилуки стало сотим українським містом, яке долучилося до реформи з децентралізації держархбудкотролю. Децентралізація містобудівних повноважень дозволила виявити дійсно відповідальні громади, що прагнуть до розвитку своїх територій та реально вживають заходів. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час передачі функцій архбудконтролю місту. «Децентралізація показала громади, що не на словах, а дійсно хочуть розвитку і не шукають виправдань та причин своєї бездіяльності. Адже реформа дала всім рівні можливості розбудовувати власні населені пункти, виходячи з індивідуальних потреб, залучати інвесторів та реалізовувати соціально важливі проекти. Сьогодні ми маємо сто таких громад – справжніх господарів на своїй території», – відзначив Олексій Кудрявцев.
Як зауважила Прилуцький міський голова Ольга Попенко, у місцевої влади не було жодних сумнівів щодо необхідності отримання таких функцій, адже місто постійно розвивається та прагне до збільшення обсягів інвестицій. За її словами, у Прилуках вже реалізується низка важливих проектів, а також є амбітні плани на найближчу перспективу. «Ми не сумнівалися ні хвилини. Адже розуміємо, що такі повноваження – це наша можливість розширювати та відкривати нові виробничі потужності, будувати та модернізувати дитячі садки, школи, лікарні, соціальні центри та житло. Серед пріоритетних завдань – будівництво об’їзної дороги, поліпшення технічного стану і благоустрій річки Удай у межах міста та багато іншого. Тож якщо держава дає такі інструменти, їх потрібно брати та реалізовувати», – розповіла Ольга Попенко.
Місту передано функції архбудконтролю щодо об’єктів будівництва незначного та середнього класу наслідків (відповідальності), до яких, зокрема, відносяться приватне житло, господарські споруди, бізнес-об’єкти, а також багатоквартирні будинки, соціальні заклади, торговельно-розважальні та офісні комплекси. Крім того, нові функції дозволять громаді ефективно впливати на містобудівну ситуацію в межах своєї території, формувати пропозиції та реалізовувати проекти, виходячи з першочергових потреб. Жителі відтепер зможуть оперативно реєструвати дозвільні документи на власне будівництво, не виїжджаючи за межі населеного пункту.
Нагадаємо, 23 травня парламентський Комітет підтримав позицію Асоціацію міст України щодо недопущення примусового припинення повноважень місцевого самоврядування у сфері держархбудконтролю (читати більше).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)