19 / Липень, 2019

Починаючи з  квітня 2019 року виписано більше 4 мільйонів  електронних рецептів за програмою «Електронні ліки». Національна служба здоров’я наводить статистику, що частіше за все це ліки від серцево-судинних захворювань (80%), цукрового діабету 2 типу (17%) та бронхіальної астми (3%). Усього скористалися такою можливістю 1 001 517 пацієнтів. Найактивніше використовують електронні рецепти в Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Запорізькій і Донецькій областях.

Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація.

Як це працює

  • Пацієнт звертається до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація.
  • Лікар уточнює номер мобільного телефону пацієнта зазначений у декларації та виписує електронний рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
  • На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
  • Також лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
  • Пацієнт обирає будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.
  • Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».
  • Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)