16 / Травень, 2024

Законопроєкт «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України» вчергове обговорили 14 травня 2024 року на узгоджувальній нараді в Державному агентстві лісових ресурсів України з представниками інших органів державної влади та Асоціації міст України.

Законопроєктом пропонується позбавити громади прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення при визначенні особливостей утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України».

Представники Міністерства юстиції, Міністерства аграрної політики та продовольства України й Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру підтримали позицію Асоціації міст України про те, що цей законопроєкт порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, позбавляє територіальні громади матеріальної та фінансової основи, знищує результати реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

За результатами узгоджувальної наради прийнято рішення винести законопроєкт на розгляд Уряду.

На сайті Президента України петиція проти цього законопроєкту набрала 25974 голоси громадян України. Проти вилучення земель лісогосподарського призначення з власності громад виступили деякі обласні ради.

Асоціація міст України звертається до Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля про відхилення Урядом України проєкту Закону України  «Про особливості управління об'єктами державної власностів лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України»», яким порушується Конституція України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)