Використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України – тема практикуму у Луганському РВ АМУ

28 / Грудень, 2017
28 грудня у Луганському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Застосування законодавства в сфері використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: міські та селищні голови, заступники міських та селищних голів, структурні підрозділи з питань економіки
Програма надзвичайно важлива для Луганської області, тому що охоплює Донецьку і Луганську області підконтрольні Уряду України, що зазнали негативного впливу під час конфлікту в Східній Україні та навколишні області (Харківська, Дніпропетровська і Запорізька), які зазнають тиск на соціальні послуги та іншу інфраструктуру у зв’язку із значним припливом внутрішньо переміщених осіб та іншими порушеннями, пов’язаними із конфліктом.
Модератор практикуму Світлана Алфімова висвітлила загальну інформацію щодо умов механізму надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.
Під час практикуму розглянуті основні вимоги щодо задоволення критеріїв підготовки та впровадження проектів у відповідності до процедур, встановлених Європейським інвестиційним банком та Фінансовою угодою. Було зазначено велику роль та функції залучених міжнародних проектів з питань експертного супроводу проектів.
Крім того, обговорювалися практичні аспекти та проблемні питання, що виникають в процесі реалізації проектів в рамках 1-го та 2-го пулу, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068.
Дуже цікавою виявилася інформацію стосовно того, що у рамках 1 траншу програми від Луганської області спочатку було затверджено 26 проектів на суму 90,1 млн грн.. Наразі – 24 проекти на суму 79,2 млн грн.
На конкурс проектів на 2-й транш було подано 282 проекти на суму 844,5 млн грн., з яких 230 проектів на суму 492,8 млн грн були відібрані Європейським інвестиційним банком для фінансування, як такі, що відповідають критеріям і умовам конкурсу. На теперішній час, в наявності залишилося ще 172 проекти на загальну суму 353,4 млн. грн., які були попередньо відібрані Європейським інвестиційним банком, як такі що можуть бути реалізовані за кошти субвенції. Близько 20 проектів було виключено у зв’язку з реалізацією за інші кошти.
За підсумками 2017 року 15 проектів отримали заключне погодження від ЄІБ на початок реалізації:
- 1 проект відділу освіти Кремінського району;
- 4 проекти КП "Креммнатеплокомуненерго», Міловської селищної ради, КП «Теплосервіс Станично-Луганського району», відділу освіти Троїцької РДА
- 10 проектів, з яких 8 Сєвєродонецької міської ради і 2 – КП Кремінське РТМО.
 
               

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)