Виконавчий директор АМУ О.Слобожан подякував представнику Голови Асоціації у парламенті О.Продан за відстоювання інтересів громад

05 / Грудень, 2018
Виконавчий директор Асоціації міст України О.Слобожан взяв участь у діалозі з Прем'єр-міністром, під час якого було підбито підсумки пленарних сесій та секцій, що відбулися в рамках Форуму місцевого самоврядування.
У обговоренні результатів Форуму взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Президент Української асоціації районних і обласних рад Сергій Чернов, Голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко.
В обговоренні підсумків сесії щодо фінансових можливостей, які дає децентралізація громадам О.Слобожан відмітив необхідність відповідності регіональних проектів, підтримку яких здійснює держава, стратегії регіонального розвитку, та заначив, що цим вимогам відповідають лише 17% проектів, що фінансуються з ДФРР. Окрім того, він висловив сподівання щодо справедливого розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я. У 2019 році ці кошти мають  розподілятися обласною владою, але за погодженням з Урядом, хоча АМУ наполягала запровадити прямий розподіл цієї дотації між місцевими бюджетами.   
Під час обговорення інструментів, що сприятимуть кращому плануванню та виконанню місцевих бюджетів Виконавчий директор АМУ підкреслив, що при прийнятті змін до Податкового кодексу України парламент врахував поправку народного депутата Оксани Продан і тепер Державна фіскальна служба надаватиме органам місцевого самоврядування інформацію про сплачені податки та збори на відповідних територіях, суми податкового боргу по кожному платнику податків.
О.Слобожан подякував представнику Голови АМУ у парламенті О.Продан за відстоювання інтересів місцевого самоврядування. Тепер громади матимуть достовірну інформацію, яка дозволить якісніше планувати, аналізувати та виконувати місцеві бюджети. Також Виконавчий директор АМУ висловив подяку Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України за врахування позиції Асоціації міст України з цього питання.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)