Виконавчий директор АМУ О.Слобожан бере участь у Всеукраїнській конференції «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території»

08 / Червень, 2018
Сьогодні у м. Тульчин Вінницької області проходить Друга Всеукраїнська конференція «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малої території».
На Конференцію прибули понад 200 представників з усіх регіонів України - голови ОТГ, очільники малих міст та селищ, керівники у галузі культури з малих міст.
Мета заходу – презентувати кращі проекти з популяризації культурного надбання невеликих міст країн Європейського Союзу, Східного партнерства та України, а також напрацювання рекомендацій щодо використання історико-культурного туристичного ресурсу міст як чинника економічного розвитку у рамках децентралізації.
Організатори Конференції - Міністерство культури України та Український центр культурних досліджень. Конференція проводиться за сприяння Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа Україна», Вінницької обласної державної адміністрації, Тульчинської міської ради, Асоціації міст України.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників Конференції та виступив з питання "Децентралізація: можливості, перспективи, загрози", зупинився на аспектах впливу децентралізації на культурне життя маленьких міст, акцентував на культурному різноманітті громад.
В рамках Конференції відбулася дискусійна панель «Економічна мозаїка України: Cultural claster. UA» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра культури України Євгена Нищука, народного депутата України Миколи Кучера та голови облдержадміністрації у Вінниці Валерія Коровія.
Ключовою темою дискусії стала демонстрація культурної спадщини регіонів, передусім малих міст України, і можливість місцевої влади розвивати культурні особливості територій і використовувати їх для розвитку туризму та примноження культурного надбання.
«У такому невеликому місті відбувається наразі значна подія – говоримо про важливі речі, - сказав Володимир Гройсман. - Сьогодні ми маємо нові можливості, які отримали в результаті децентралізації. У нас є можливості формувати якісне середовище для життя».
Глава Уряду згадав свій досвід управління містом Вінниця, де рішення питань культури були тісно пов’язані з економічними можливостями. Вже зараз, зазначив Володимир Гройсман, саме креативні індустрії, пов’язані з розвитком культурного середовища, формують визначну частину ВВП розвинутих країн. Цей досвід треба наслідувати.
Він також навів приклад кіноіндустрії, підтримка якої дозволяє не тільки демонструвати мистецькі можливості держави, а й підвищувати патріотичний дух.
«А в умовах децентралізації у нас з’являються можливості і ресурси на місцях! І постає питання, як ефективно використати ці ресурси і примножити можливості. У цьому контексті збереження спадщини, нашого культурного надбання має велике значення. І зараз ми недооцінюємо економічний ефект креативних індустрій, культури, але це взаємопов’язані речі», - сказав Володимир Гройсман. – Культура робить нас сильнішими. Наш обов’язок – донести культуру до наступних поколінь. Ми не маємо права забути нашу ідентичність. Як би не було важко, треба створювати інфраструктуру для розвитку талантів. Це дуже важливо».
  
 
Після завершення засідання відбудеться урочисте відкриття «Леонтович Арт-кварталу», музичної просторової інсталяції, присвяченої мелодії «Щедрик» та другого Міжнародного фестивалю під відкритим небом «OPERAFEST TULCHYN». 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)