18 / Березень, 2021
18 березня у Волинському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему «Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю. Інформаційна відкритість громад: цілі, завдання, інструменти». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Волинського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Модератор - Тамара Зубенко, консультантка з питань комунікацій Волинського РВ АМУ.
Спікери:
► Світлана Прокоф’єва, консультантка з комунікацій АМУ у Житомирській області
► Максим Хоружевський, головний спеціаліст відділу проектного менеджменту, інвестицій та цифрової трансформації у Софіївська об’єднана територіальна громада, Дніпропетровська область
► Карен Агаджанов-Гонсалес, консультант з питань комунікацій Сумського РВ Асоціації міст України
► Андрій Медина, радник Нововолинського міського голови, начальник відділу цифрової трансформації та комунікації Нововолинської міської ради.
Також у заході взяли участь консультанти АМУ, які працюють у межах проєкту «ПУЛЬС»: Василь Гром, Валентин Малиновський, Руслана Стасюк.
Відкриваючи захід Мар’яна Конончук наголосила, що має надію, що цей практикум стане путівником для всіх, хто має стосунок до налагодження ефективної комунікації у громадах.
«Сьогодні продовжуємо низку вузькогалузевих практикумів Волинського РВ АМУ, які стали можливі у межах втілення проєкту «ПУЛЬС» за підтримки USAID. Маю надію, що практикум буде продуктивним, корисним із мінімумом "води" і максимумом конструктиву», – сказала М.Конончук.
Тамара Зубенко роз'яснила, що таке внутрішня і зовнішня комунікації, їх важливість у формуванні образу громади та дієвої команди, шляхи налагодження. Детально розповіла про формування комунікаційної стратегії, як важливого документу-інструкції – такого собі путівника для всіх починаючи від очільника громади і завершуючи кожним жителем громади, як амбасадорів своєї територіальної громади, а також про діяльність інформаційних відділів у органах місцевого самоврядування.
У блоці «Інформаційні продукти ОМС», йшлося про офіційний сайт, як спосіб комунікації, соціальні медіа, зокрема, про соцмережі «Фейсбук» та «Інстаграм», друковані видання громади,співпрацю зі ЗМІ, написання новин, заходи, які покликані популяризувати громаду та роботу з партнерами, а саме інвесторами, місцевим бізнесом та іншими громадами.
Консультант з комунікацій Житомирського РВ АМУ Світлана Прокоф’єва висвітлила тему «Функціонал інформаційних служб. Правове регулювання інформаційної системи». Презентація (завантажити)
Максим Хоружевський, головний спеціаліст відділу проєктного менеджменту, інвестицій та цифрової трансформації у Софіївська об’єднана територіальна громада, що на Дніпропетровщини презентував учасникам практикуму сайт їхньої громади. Як основну площадку комунікації їхньої громади. Сайт вразив своєю простотою, наповненістю, великим функціоналом і простотою навігації.
Цікавою для учасників практикуму видалася тема «Територіальні громади прямують в онлайн. Нові інформаційні та технічні підходи до роботи прес-служб та ОМС в умовах сучасності». Особливо вона актуальна в час пандемії коронавірусу. Консультант із комунікаційних питань Сумського РВ АМУ Карен Агаджанов-Гонсалес звернув увагу на застосування сучасних онлайн-платформ у внутрішній та зовнішній комунікації.
Також на практикумі йшлося про друковані ЗМІ, соціальні медіа, роботу в соцмережах, роботу з інвесторами, заходи в громаді промоцію ОМС і формування культури амбасадорства серед працівників ОМС та жителів громади.
Торкнулися також і роботи відділу цифрової трансформації та комунікації, який віднедавна з’явився у структурі Нововолинської міської ради.
Презентаційні матеріали практикуму:
► Презентація «Законодавча база діяльності пресслужби місцевої ради» (переглянути)
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Волинського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.