Волинське РВ АМУ провело практикум щодо другорядного лісокористування як джерела наповнення бюджетів +ВІДЕО

28 / Травень, 2021
28 травня у Волинському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Модель легалізації другорядного лісокористування як джерела наповнення місцевих бюджетів». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Волинського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: міські, сільські, селищні голови, керівники профільних структурних підрозділів міських, селищних та сільських рад.
Розпочинаючи захід, виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук нагадала учасникам, над чим Асоціація міст України нині працює у відстоюванні інтересів громад. Зокрема, вона розповіла, що на розгляді Парламенту зараз перебувають законопроекти №5066 та №5066-1, розроблені за участі АМУ, та які пропонують із 2022 року збільшити відсоток зарахування ПДФО до доходів загального фонду бюджетів громад із 60 до 65%. Окрім того, є ще законопроєкт №5364, який також розроблявся за участі АМУ та передбачає сплату ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Цей законопроект та законопроект №5244-3 удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найприйнятнішими, на переконання фахівців АМУ, для місцевого самоврядування. Також Мар’яна Конончук зазначила, що важливим є збереження у місцевих бюджетах 5% акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів. Якщо це допустити, то муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів Мінфін поки не пропонує.
  
Щодо теми практикуму виконавча директорка Волинського РВ АМУ зауважила, що Волинь може стати пілотною для впровадження моделі легалізації другорядного лісокористування. До речі, вона схожа за механізмами на модель, яка вже десятиліттями працює у Швеції.
В ході практикуму учасники розглянули наступні питання:
  • Аналіз існуючої моделі ринку другорядного лісокористування в Україні (заготівля ягід, грибів, лікарських трав, тощо) через призму проблем та можливостей для громад;
  • Методика легалізації та оподаткування другорядного лісокористування як джерела наповнення місцевих бюджетів;
  • Повноваження та інструментарій громад в частині здійснення регулювання та контролю за заготівлею другорядних лісових ресурсів;
  • Додаткові інвестиційні можливості для громад від реформування ринку другорядного лісокористування.
Спікером практикуму виступив експерт з питань застосування вимог чинного законодавства у сфері використання другорядних лісових ресурсів на території громади, голова ініціативної групи «Кооперація розвитку органічного підприємництва» Роман Семенюк. Він зазначив, що для моделі легалізації другорядного лісокористування буде важливим відкриття на кілька місяців ФОПів-«спрощенців» другої групи. А ще до фахового супроводу цих ФОПів потрібно залучити місцеві ЦНАПи та реєстраторів у громадах.
В ході практикуму усім зацікавленим громадам Волинське РВ АМУ та експерт практикуму запропонували консультативний супровід, якщо вони зважаться стати громадами-піонерами у впровадженні моделі легалізації другорядного лісокористування у Волинській області.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Волинського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)