Він також показав, як за допомогою GPS-трекерів та бортових комп’ютерів, встановлених у авто комунальної техніки, можна контролювати її роботу. Під онлайн-контролем сьогодні 1 211 одиниць громадського транспорту та 729 технологічних машин.
Також програма дає можливість отримати оперативну інформацію з різних сфер життєдіяльності міста. Наприклад, скільки мешканців звернулося за матеріальною допомогою, які підрозділи КМДА працюють ефективніше. З яких питань кияни звертаються до контактного центру, статус їх виконання.
«Дані про фінансові показники, про платників податків, про кількість місць у школах та дитсадках по районах, і багато іншої інформації. – Все це допомагає в ухваленні рішень для ефективного управління та розвитку міста, - заявив Кличко. - Ці проекти - тільки початок втілення «розумних» технологій. Бо ми налаштовані і надалі робити Київ “розумнішим”. Адже вже на досвіді бачимо, наскільки ефективним є впровадження інновацій в міське управління. Ми поширюємо свій досвід на інші міста України. А також відкриті для досвіду успішних смарт-міст світу. Особливо у пріоритетних для нас галузях - безпеці, транспорті, е-демократії, освіті, медицині, IT-стартапах», - наголосив Голова АМУ.
«Впроваджувати систему smart city в Києві ми почали буквально з нуля. І створили велику технологічну платформу міста. А це, перш за все, інфраструктура. Уявіть, для того щоб охопити власною мережею комунальні підприємства, школи, лікарні, підрозділи КМДА, проклали понад 400 кілометрів оптоволоконних ліній! Завдяки цьому сьогодні всі міські заклади об’єднані спільною мережею зв’язку. Ці цифрові технології стали базою для електронних міських сервісів», - наголосив В.Кличко.
За його словами, обов’язковою складовою розвитку кожного міста і Києва зокрема є його активні та небайдужі мешканці. Завдяки сервісам електронної демократії кияни долучаються до змін у столиці.
«І разом ми робимо наше місто комфортнішим та гарнішим, - підкреслив В.Кличко. - Контактний центр 1551 приймає пропозиції та скарги від мешканців з різних питань – ЖКГ, благоустрій, транспорт. Система онлайн-петицій стала ще одним інструментом взаємодії громади та влади. 600 тисяч киян вже скористались цим сервісом. Також усе більше мешканців столиці беруть участь зі своїми проектами в «Громадському бюджеті». Цього року перемогло 554 проекти на суму 150 мільйонів гривень, які виділяє місто. 4 ж роки тому, коли ми починали, їх було всього 62. Скейт-парк, фестивалі, нові комп’ютери в школах, навчання для літніх людей – це лише деякі прикладів з сотень цікавих проектів», - підкреслив мер столиці.
Він також зазначив, що smart city інфраструктура – це не тільки ефективне управління. Її головне завдання – створення безпечного та комфортного середовища для мешканців міста. Тому Київ максимально широко використовує цифрові інструменти для запуску нових та вдосконалення існуючих сервісів для мешканців та бізнесу.
«Для того, щоб кияни завжди мали доступ до інформації про діяльність влади щодо наповнення та витрат з міської казни, ми створили портал «Відкритий бюджет». Ми першими запровадили електронні закупівлі через систему ProZorro, відкриті аукціони. Зробили всі процеси відкритими. Що вже зекономили місту понад 6 мільярдів гривень. Активно використовують кияни і платформу «Майно» з даними про майновий комплекс міста - об’єкти міської інфраструктури, земельні ділянки, паркувальні майданчики, нерухомість та ще більше 40 шарів інформації. А також Єдиний веб-портал», - підкреслив В.Кличко.
Kyiv Smart City Forum - одна з головних подій Східної Європи, присвячена популяризації smart city-технологій та впровадженню інноваційних рішень у містах. Форум присвячений популяризації впровадження інноваційних рішень у містах. Його мета - привернути увагу до використання смарт-сіті технологій для розбудови міської інфраструктури, а також познайомити громадськість із кращими українськими і світовими практиками та реальними кейсами. Серед гостей заходу — досвідчені фахівці та експерти з України та Європи у сфері розбудови міста та впровадження сучасних smart-технологій, представники бізнесу та міської влади, вендори, архітектори, лідери думок та урбаністи.
Основні теми секцій Kyiv Smart City Forum 2019:
► інтелектуальна транспортна система міста
► міська архітектура, урбанізм, smart building
► електронна демократія, відкритий уряд та громадські ініціативи
► креативна економіка та освіта. Стартапи та блокчейн-технології
► екологія та енергоефективність