Вінницьке РВ АМУ провело практикум щодо надання нотаріальних послуг в громаді +ВІДЕО

25 / Травень, 2021
25 травня у Вінницькому РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Надання нотаріальних послуг в територіальній громаді». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Вінницького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: представники громад області.
На початку заходу виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов розповів про роботу Асоціації міст України по захисту інтересів органів місцевого самоврядування, забезпеченню наповнення місцевих бюджетів з метою розвитку територіальних громад. Він детально зупинився на законопроектах 5066 та 5066-1, якими пропонується збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65%, а також законопроєктах 5244-3 та 5364, які передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей. Окрім того, Владислав Філатов наголосив на важливості збереження роздрібного акцизу 5% на тютюн для місцевих бюджетів.
 
До підготовки та проведення практикуму були залучені відділ з питань нотаріату у Вінницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та нотаріуси Вінницького районного нотаріального округу. Модератором заходу виступила приватний нотаріус Ірина Нідзельська. До практикуму також долучилася приватний нотаріус Галина Рибаченко.
Модератор детально зупинилася на питаннях правил вчинення нотаріальних дій, які стосуються скасування заповіту, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, засвідчення вірності копій документів та виписки з них, тощо. Галина Рибаченко розповіла про загальні питання вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування, а також про діловодство при вчиненні нотаріальних дій. Особливу увагу було приділено діяльності посадовців місцевого самоврядування в старостинських округах.
В ході практикуму представникам місцевих рад були надані зразки необхідних документів для подальшої роботи, а також надані відповіді на актуальні питання, що надійшли від представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Вінницького РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)