23 / Листопад, 2023

13-16 листопада 2023 року відбувся навчальний візит української делегації на тему «Політика та механізми підтримки малого та середнього підприємництва в Європі» до Королівства Нідерланди та Королівства Бельгія.

Мета візиту: ознайомлення з політикою та механізмами реалізації, стратегією впровадження та спільними європейськими поглядами підтримки малого і середнього бізнесу та діяльністю європейських агенцій регіонального розвитку.

Навчальний візит організований швейцарсько-українським проєктом міжнародної технічної підтримки «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD, який втілюється за підтримки Швейцарії компанією NIRAS Sweden AB у співпраці з Європейською асоціацією агенцій розвитку EURADA.

До складу української делегації ввійшли представники Міністерства економіки України на чолі з заступником Міністра Надією Бігун, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також директори агенцій регіонального розвитку Вінницької, Сумської, Тернопільської, Хмельницької областей та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, зокрема, експерт з місцевого економічного розвитку Асоціації міст України Наталія Рябцева.

Учасники візиту ознайомилися з політикою регіональної влади східних Нідерландів, діяльністю агенції регіонального розвитку OOST NL. Відвідали індустріальний парк енергетичної інновації Arnhems Buiten, співінвестором якого є агенція регіонального розвитку, й обговорили інноваційну та інвестиційну діяльність агенцій регіонального розвитку Нідерландів з використанням різних фондів, включаючи Європейський фонд регіонального розвитку (ЄФРР).

Також ознайомилися з діяльністю Європейської асоціації агенцій розвитку EURADA, особливостями взаємовідносин між агенціями регіонального розвитку та регіональної владою.

В Європейському комітеті регіонів ознайомилися з принципом багаторівневого управління в розробці та реалізації Національного плану та політики, інструментів та методологій для підтримки малого та середнього бізнесу, а також зміцнення національної, регіональної та місцевої екосистеми.

У департаменті регіональної та міської політики Європейської комісії обговорили розробку та застосування стратегій смарт-спеціалізації регіонів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)