11 / Грудень, 2023

27 листопада - 1 грудня 2023 року делегація Асоціації міст України з двох українських громад відвідала шведські муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Візит був організований Асоціацією міст України (АМУ), Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR)  у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

До складу делегації Асоціації міст України ввійшли:

Антон Овсієнко, Білогородський сільський голова, та Павло Реган, Заступник Білогородського сільського голови, Київська область,

Наталія Белякова, Начальник відділу з питань внутрішньо переміщених осіб управління соціального захисту населення, та Тетяна Пасічник, Староста села Застугна Васильківської міської територіальної громади, Київська область,

Юлія Бандура, Директор центру розвитку та впровадження проєктів Асоціації міст України,

Станіслав Таран, Спеціаліст з підтримки проєктів Ради європейських муніципалітетів і регіонів.

Навчальний візит став продовженням двосторонніх перемовин, які відбулися напередодні між представниками муніципалітетів: Білогородка Тиресо, Васильків Сюндбіберг

Метою візиту стало поглиблення знань та розуміння системи місцевого самоврядування та децентралізації в Швеції, а також потенційного застосування кращих практик в Україні, підвищення обізнаності та спроможності до міжмуніципального співробітництва серед представників органів місцевого самоврядування України, поглиблення навичок та знань у сфері планування та розробки проєктів з акцентом на проєктах реконструкції для українських муніципалітетів, зміцнення партнерства та відносин між українськими та шведськими місцевими органами влади на основі спільного досвіду та отриманих уроків, розробка конкретних ідей та планів спільних проєктів реконструкції між українськими та шведськими муніципалітетами з потенційним поданням проєктів на фінансування на регіональному/національному/європейському рівнях.

Білогородка Тиресо

  

Навчальний візит представників Білогородської громади до муніципалітету Тиресо був зосереджений, зокрема, на управлінні муніципалітетом, міському плануванні, інфраструктурі (відходи, стійкість, водопостачання), соціальній системі та соціальному догляді за людьми похилого віку, системі освіти та природі/культурі. Сторони обговорили питання прихистку та інтеграції українських біженців через повномасштабну російську агресію.

Українська делегація поділась набутим досвідом управління кризовими ситуаціями та впровадження інформатизації та діджиталізації в умовах війни.

Антон Овсієнко висловив щиру вдячність керівництву комуни Тиресо за реалізацію меморандуму про співпрацю між громадами, підписаного в червні 2023 року під час проведення Шведсько-Українського форуму муніципальних партнерств.

«За менше ніж два місяці нам вдалося реалізувати спільний проєкт щодо оздоровчої поїздки 20 дітей Білогородської громади до Швеції, де діти змогли відпочити та відволіктися від тривог нашого сьогодення. За це від щирого серця хочу подякувати нашим друзям!»зазначив Антон Овсієнко.

Упродовж візиту делегація Білогородки ознайомилась з роботою сфери муніципального соціального захисту, зокрема соціального догляду за людьми похилого віку, з роботою закладів освіти, а також зустрітися та поспілкувалися з українськими біженцями.

Антон Овсієнко наголосив на важливості співпраці з іноземними громадами та налагоджені дієвої допомоги у такий важкий час.

«Під час таких зустрічей ми розповідаємо, яких невимовних втрат – як людських, так і матеріальних, завдає російська агресія проти України від 24 лютого 2023 року. Однак ми згуртовані і навчилися їй протистояти разом з усім демократичним світом. Дякуємо шведському народу за цю підтримку, бо така допомога – наш спільний внесок у Перемогу і подальшу розбудову», – наголосив Білогородський сільський голова.

 

Васильків Сюндбіберг

  

Навчальний візит до муніципалітету Сюндбіберг був зосереджений на питаннях управління муніципалітетом, психологічного здоров'я молоді, критичної інфраструктури, економіки та соціальної допомоги. Під час візиту муніципалітети мали на меті узгодити подальші кроки у співпраці та напрямок першого спільного проєкту.

У ході візиту делегація Василькова відвідала школу, центр допомоги молоді, водну станцію та зустрілася з працівниками муніципалітету Сюндбіберг.

«Відвідавши Сюндбіберг, ми мали змогу ознайомитися з досвідом роботи європейських партнерів у сферах, які нас цікавили, та визначитися з пріоритетними напрямками, над якими маємо працювати в громаді найближчим часом. Щиро вдячні за можливість відвідати Швецію та перейняти унікальний досвід колег, щоб в подальшому використати отримані знання для розвитку рідної громади», – прокоментувала візит Тетяна Пасічник.

«Навчальний візит до Сюндбібергу не лише дозволив обмінятись досвідом, а й став новим етапом співпраці для реалізації спільних проєктів», – підбила підсумок Наталія Белякова.

 

Підготовка спільних проєктів шведських та українських громад стане наступним кроком дружньої міжнародної співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)