29 / Березень, 2023

28 березня 2023 року у місті Вінниця відбулися чергові Загальні збори Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь:

Сергій Моргунов, голова Вінницького Регіонального відділення Асоціації міст України, Вінницький міський голова ,

В’ячеслав Соколовий, голова Вінницької обласної Ради,

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України,

голови громад Вінницької області.

Метою зборів стало обговорення проблем та викликів для місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Захід розпочався з хвилини мовчання за всіма загиблими внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Сергій Моргунов, голова Вінницького регіонального відділення АМУ, зазначив, що 2021-2022 роки через російську агресію стали періодом численних викликів для місцевого самоврядування. Всі громади Вінниччини достойно з цим упорались, і досвід децентралізаційної реформи став у нагоді. Наступним викликом для самоврядування області він назвав питання з релокованими підприємствами, які вдалося організувати і запустити в стислі терміни. Деякі з цих питань актуальні і зараз, і ми разом їх вирішуємо.

Він подякував Правлінню та Виконавчій дирекції АМУ за титанічну роботу, особливо впродовж останнього року. Асоціація міст України є потужною організацію, яка відстоює інтереси територіальних громад у цілому, і особливо в питаннях порядку зарахування ПДФО за місцем фактичної діяльності підприємств. «Але нам є ще над чим працювати, дуже важливо, щоб ми разом сконсолідувалися а одностайній позиції щодо захисту інтересів місцевого самоврядування», - наголосив С.Моргунов.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, детально зупинився на звіті про роботу Асоціації міст України за 2022 рік та наголосив, що завдяки зусиллям АМУ у держбюджеті на 2023 рік вдалось не допустити втрат майже 70 млрд. гривень  для місцевих бюджетів.

Вячеслав Соколовий, голова Вінницької обласної Ради, в своєму виступі подякував Асоціації міст України за підтримку ініціатив обласної Ради та за допомогу територіальним громадам Вінниччини.

Загальні збори Вінницького РВ Асоціації міст України затвердили Звіт за минулий рік та План роботи Вінницького РВ АМУ на 2023 рік.

Під час засідання голови громад Вінниччини обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України та визначили шляхи їх вирішення, а також перспективи розвиту громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)