09 / Лютий, 2024

09 лютого 2024 року в м.Чернівці відбулися чергові Загальні збори Чернівецького регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь сільські, селищні, міські голови громад-членів Асоціації міст України в Чернівецькій області, а також

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, 

Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України.

Головував на засіданні Голова Чернівецького регіонального відділення Асоціації міст України, Чернівецький міський голова Роман Клічук.

Відкриваючи збори, він наголосив, що через повномасштабну російську агресію Україна переживає дуже складні часи, всі громади долають складні виклики, децентралізація та інші євроінтеграційні реформи піддаються випробуванню. Позиція громад має бути спільною та злагодженою. «Виклики повинні нас єднати. Зараз, як ніколи, важлива єдність», - зазначив Роман Клічук.

Олександр Слобожан щиро подякував міським, селищним, сільським головам за системний розвиток місцевого самоврядування, ефективну допомогу Збройним силам України та активну участь громад у боротьбі за Перемогу України.

Виконавчий директор детально розповів про роботу Асоціації міст України у 2023 році, про особливості формування бюджетів громад в умовах воєнного стану.

Він окреслив позицію Асоціації міст України щодо зарахування військового ПДФО та закликав громади до одностайності з цього питання. «Ми пропонуємо єдиний спільний голос у відстоюванні позиції, щоб всі міжбюджетні трансферти йшли напряму територіальним громадам відповідно до формули, яка розраховуватиметься на кожного мешканця», - наголосив Олександр Слобожан.

Оксана Продан розповіла про системну роботу Асоціації міст України у питанні відстоювання інтересів мешканців громад та механізми координації дій членів. «Асоціація міст України це сільські, селищні, міські громади, об’єднані заради забезпечення мешканців найефективнішими послугами, які обмінюються досвідом, навчаються, готують проєкти постанов, законів, поправок та співпрацюють з міжнародними партнерами», - зазначила радниця Голови Асоціації міст України.

Загальні збори Чернівецького РВ АМУ обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування, визначили шляхи спільного їх вирішення, схвалили рішення щодо роботи з законопроєктами, діяльності Асоціаціі в умовах воєного стану, затвердили Звіт про роботу за 2023 рік та План роботи Чернівецького РВ Асоціації міст України на 2024рік.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)