23 / Квітень, 2019

23 квітня 2019 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я за участі аналітика Асоціації міст України. У засіданні взяли участь народні депутати України, представники різних громадських організацій. Ключовим питанням обговорення стала епідемічна ситуація із захворюваністю населення на туберкульоз, прогнози її подальшого розвитку. Також обговорюваввся проект закону "Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2018-2021 роки" (з/п №9467), зокрема у частині термінів її реалізації з 2018 року по 2021 рік. Одностайними народні депутати були у частині нагальності прийняття такого програмного документу, що об'єднує в собі заходи медичного і соціального напрямків.

Іншим законопроектом, що обговорювався, був законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони тютюнових виробів з характерним смаком чи запахом" (з/п №9073-1). У законопроекті пропонується доповнити термінологічний апарат Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого  впливу на здоров’я населення» (далі - Закон) новими термінами «інгредієнти», «добавка», «ароматизатор», «характеризуючий аромат». Пропонується адаптувати систему  попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого  впливу на здоров’я населення до Директиви 2014/40/ЄС «Про наближення законів, правил та адміністративних положень держав-членів, що стосуються виробництва, презентації та продажу тютюну та супутніх товарів».

Крім того, було розглянуто законопреокт "Про допоміжні репродуктивні технології"(з/п 8629, 8629-1, 8625, 8625-1, 8625-2). Законопроект має на меті визначення на рівні закону організаційних та правових засад регулювання сфери допоміжних репродуктивних технологій, а саме умов та порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій, в тому числі методом сурогатного (замінного материнства), прав і обов’язків осіб, щодо яких застосовуються допоміжні репродуктивні технології. Головою Комітету О.Богомолець запропоновано на наступному засіданні Комітету заслухати звіт рахункової палати про виконання урядової ініціативи "Доступні ліки".

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)