07 / Липень, 2021
6 липня 2021 року Асоціація міст України організувала зустріч народної депутатки України Вікторії Підгорної з представниками місцевого самоврядування. Мета заходу - пошук рішень щодо фінансування цифрової інфраструктури та проєктів цифрової трансформації.  
Експертка з правових питань АМУ Інна Скляр розповіла про опитування, яке проводила Асоціація міст України щодо питань цифрової інфраструктури та реалізованих цифрових проєктів. Так, участь в опитуванні взяли 20 представників органів місцевого самоврядування. 90% опитаних зазначили, що у них реалізована цифрова інфраструктура, 5% - про те, що вона в процесі, а 5% - що цифрова інфраструктура не реалізована. Основними проблемами у сфері цифровізації опитувані відзначили брак коштів, нестачу кваліфікованих кадрів, неконкурентну заробітну плату і неготовність жителів громади до цифрових рішень. Детальніше про опитування - читати.
Учасники зустрічі обговорили питання фінансування цифрової інфраструктури і цифрових проєктів. Зокрема, було розглянуто ідею виділення субвенції для формування базового рівня цифрових рішень, а для інноваційих проєктів передбачити окремий напряммок в ДФРР. Також було обговорено базові напрямки цифровізації, які мають бути у кожній громаді, проблеми, які заважають розвитку цифровізації громад. Наступний крок - більш детальне дослідження проблематики і напрацювання змін до законодавства.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)