01 / Червень, 2021
1 червня Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроєкт «Про внесення змін до Закону України "Про засади державної регіональної політики"» №5323.
За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів. 
Законопроєкт є засадничим для формування регіональної політики та запроваджує трирівневу систему стратегічного планування: «держава – регіон – територіальна громада». Також він передбачає підвищення спроможності агенцій регіонального розвитку та змінює порядок моніторингу реалізації державної регіональної політики.
Нагадаємо, Асоціація міст України зверталася до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та наголошувала на необхідності доопрацювання проєкту Закону до другого читання.
Зокрема, АМУ надала пропозиції, що стосуються як концептуальних позицій - доповнення переліку документів стратегічного планування державної регіональної політики концепцією інтегрованого розвитку території територіальної громади, так і технічних недоліків - уточнення та приведення окремих визначень і норм у відповідність до чинного законодавства.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)