Верховна Рада планує розглянути децентралізаційні законопроекти

04 / Вересень, 2017
На сайті Верховної Ради оприлюднено розклад засідань на 5-8 вересня 2017 року. Зокрема, парламентарі планують розглянути законопроекти, необхідні для продовження реформи з децентралізації.  
7 вересня у другому читанні має бути розглянутий Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (№4773). Громади очікують на ухвалення цього законопроекту щодо фінансового забезпечення територіальних громад. У Бюджетному кодексі пропонується визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними. Прийняття цього законопроекту гарантує збереження фінансування ОТГ  при приєднанні до них нових громад.
Також 7 вересня заплановано розглянути у першому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466). Прийняття цього законопроекту розблокує процес формування спроможних територіальних громад навколо міст обласного значення.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)