30 / Вересень, 2021
У Дніпропетровській області ще три громади почали співпрацювати в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
Першим кроком стало проведення 28-29 вересня 2021 року ознайомчих засідань робочих груп в онлайн режимі для представників Верхньодніпровської, Верхівцевської міських та Криничанської селищної територіальних громад Дніпропетровської області.
Модератором заходу виступила експерт із налагодження співробітництва територіальних громад Олена Воронько.
Вона детально розповіла учасникам засідання про мету та завдання Проєкту, пояснила, на прикладах успішних практик інших громад, які переваги можна отримати, використовуючи такий інструмент, як Договір про співробітництво територіальних громад.
 
Олена Воронько, надала роз’яснення щодо практичної реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» та ознайомила слухачів із 5 формами співробітництва громад, що передбачені законодавством України.
Учасники засідань взяли активну участь в обговоренні напрямків співробітництва трьох громад та виявили бажання попрацювати на спільним проєктом із виготовлення пелетів для твердопаливних котлів, що використовуються на територіях громад як у бюджетній сфері, так і в приватних господарствах.
 
Наприкінці заходу було обговорено та погоджено Дорожню карту реалізації Проєкту та визначені кандидатури до складу робочих груп кожної громади з урахуванням гендерних аспектів та запрошенням представників місцевого бізнесу та громадськості.
Співробітництво громад – дієвий інструмент для вирішення спільних проблем територіальних громад, і, саме тому спільними зусиллями Верхньодніпровська, Верхівцевська міські та Криничанська селищна територіальні громади Дніпропетровської області вирішили разом реалізувати Проєкт, спрямований на покращення життя кожного жителя цих громад.

Нагадаємо, що з вересня 2021 року шість територіальних громад Дніпропетровської області розпочали працювати в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що впроваджується  за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Так, Апостолівська міська та Вакулівська, Девладівська сільські територіальні громади співпрацюють над створенням молочної ферми (читати більше).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)