«Вдало складений стратегічний план допомагає території досягнути конкурентних переваг», – Ігор Парасюк

10 / Серпень, 2017
Виступаючи перед учасниками навчальної сесії з розробки стратегій розвитку територіальних громад, яку проводить Асоціація міст України, директор Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Ігор Парасюк наголосив на важливості стратегічного планування сталого місцевого розвитку.
«Раніше міста могли планувати свій розвиток фактично тільки на один рік, існувала величезна прірва між Генпланами і планами соціально-економічного розвитку, що розроблялись на один рік. Пізніше був період, коли громадам було практично не потрібно і неможливо планувати свій розвиток, адже обсяги бюджетів розвитку абсолютно не залежали від результатів діяльності місцевої економіки і зусиль, які докладала громада для її розвитку. Але, за останні три роки ситуація кардинально змінилась, громади мають у своєму розпорядженні значно більші обсяги фінансових ресурсів і тепер мова вже йде про керований розвиток, з використанням підходів його стратегування», – зазначив Ігор Парасюк. Він наголосив: «Очевидно, громади отримавши додаткові ресурси «відчули смак» самого розвитку, вони бажають ці ресурси використовувати для розвитку більш креативно і ефективно».
Ігор Парасюк підкреслив,  що стратегічне планування – це потужний метод системної діяльності на об’єднання зусиль активної громади, бізнес-спільності та влади на створення партнерства, що працює в першу чергу над формуванням сприятливого ділового клімату та зростанням конкурентоспроможності для успішного зростання бізнесу та залучення інвестицій з метою вирішення питань, пов’язаних з рівнем життя всіх мешканців громади. Він підкреслив, що влада та активна громада у цьому сенсі є двигуном формування сприятливих умов для залучення інвестицій та розвитку бізнесу, а сам бізнес є двигуном економічного розвитку. «Вдало складений стратегічний план допомагає території досягнути конкурентних переваг», – наголосив Ігор Парасюк.  
Нагадаємо, 10-11 серпня Асоціація міст України проводить навчальну сесію в рамках річного навчального циклу  з розробки стратегій розвитку територіальних громад. Захід відбувається в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) (читати далі).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)