11 / Грудень, 2023

5 грудня 2023 року, в рамках роботи XVII Українського муніципального форуму близько 40 представників громад з різних куточків України відвідали» «Vcentri HUB» на Оболоні в місті Київ.

«Vcentri HUB» - відкритий громадський простір, в якому інститути громадянського суспільства мають змогу безкоштовно проводити воркшопи, тренінги, семінари та інші публічні заходи. В разі необхідності, - спільно з представниками Київської міської влади.

Цей відкритий простір був створений на базі КНП «Центр комунікації», пристосований для людей з інвалідністю, умовно розділений на три зони та може трансформуватися залежно від потреб  відвідувачів у різних розмірах.

Роман Лелюк, Директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА, представив презентацію діяльності Департаменту та Концепції громадських просторів Києва, розповів про роботу по забезпеченню діяльності хабів та плани по розвитку відкритої мережі громадських просторів. Він наголосив на важливості взаємодії влади та громадянського суспільства та тих успіхах, яких можна досягти у співпраці.

  

Світлана Грищенко, Менеджер Проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи,  наголосила на важливості побудови довіри, яка досягається завдяки системній співпраці влади з представниками громадянського суспільства. Вона подякувала Департаменту суспільних комунікацій КМДА за проведену роботу та співпрацю у розвитку відкритого урядування.

Інна Скляр, Експертка з відкритого урядування Асоціації міст України, наголосила на важливості обміну досвідом і розповіла про історії взаємодії Київської міської ради з громадами Київської області, зупинилася на важливості використання інноваційних підходів у побудові взаємодії влади та громади, необхідності пошуку дієвих інструментів, що спрацюють у кожній місцеві раді. Вона закликала представників муніципалітетів подаватися на конкурс OGP local.

  

Кожен з учасників зустрічі зміг оглянути простір, детально ознайомитись з його функціонуванням.

Учасники XVII Українського муніципального форуму стали свідками зміни цифри  1430 на 1431 – саме стільки заходів було проведено у даному «Vcentri HUB»  від початку 2023 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)