06 / Грудень, 2023

5 грудня 2023 року, в рамках роботи XVII Українського муніципального форуму, організованого Асоціацією міст України, пройшов «День Прозорості».

Участь у Дні Прозорості взяли представники близько 400 громад, органів державної влади, міжнародних інституцій, європейських муніципалітетів, дипломатичних представництв, ЗМІ.

Відкрили День Прозорості:

Матьє Морі, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи,

Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова.

 

Матьє Морі звернувся до учасників Форуму з вітальними словами, відзначив системну співпрацю Конгресу регіональних і місцевих влад Ради Європи з Асоціацією міст України та запевнив у продовженні підтримки розвитку місцевого самоврядування України, яка сьогодні здійснюється у рамках Проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» Ради Європи.

 

Віталій Кличко насамперед подякував Матьє Морі та Конгресу регіональних і місцевих влад Ради Європи за постійну системну підтримку органів місцевого самоврядування в Україні.

«Також дякую кожному, хто в умовах воєнного стану продовжує розвивати відкрите врядування, працювати спільно з мешканцями громад, забезпечувати життя і сервіси в громадах. Війна – не причина зупинитись у розвитку і втіленні необхідних змін. І наші муніципалітети це розуміють. Сільські, селищні, міські ради активно допомагають військовим і волонтерам, опікуються внутрішньо-переміщеними особами, розпочали опалювальний сезон, допомагають працювати в цих умовах бізнесу. І все це – під вибухами, в умовах постійних загроз. Навіть той факт, що у громад забрали «військовий» ПДФО, не зупинить наших зусиль щодо розвитку. А також нашу взаємодію з інститутами громадянського суспільства, з військовими, нашу єдність. Для муніципалітетів відкрите врядування – це не гарні слова, це – реальні дії», – наголосив Голова Асоціації міст України.

 

Упродовж Дня Прозорості учасники працювали в двох тематичних панелях, було презентовано результати опитування щодо відкритого урядування, представники громад поділились досвідом, а також відбулось урочисте вручення відзнаки «Людяна громада» представникам всіх Палат Асоціації міст України.

Відкритий уряд для демократичної стійкості та відновлення України, спікерами виступили:

Хосе Марія Марін, Керівник програми Партнерства «Відкритий уряд» - місцевий рівень OGP Local,

Лариса Білозір, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

Сергій Надал, Тернопільський міський голова,

Владимир Пребіліч, Президент Словенської асоціації муніципалітетів і міст, член Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, мер м. Кочев'є, Словенія (online),

Марина Хонда, Заступниця Київського міського голови.

Модерував дискусійну панель Борис Карпус, Нововолинський міський голова, Волинська область.

 

 

Зміцнення демократії та відкритого врядування як запорука успішної децентралізації в майбутній Україні, спікерами виступили:

Олена Сидоренко, Оржицький селищний голова, Полтавська область,

Дмитро Микиша, Народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування,

Сергій Карпук, Шацький селищний голова, Волинська область,

Марина Попатенко, Радниця з питань політик та залучення програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX Ukraine,

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, який презентував публікацію «Десять історій незламності» про переможців Першого національного конкурсу «Відкритий уряд».

Модерував дискусійну панель Сергій Євтушок, Народний депутат України, Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

 

Результати опитування учасників 
XVII Українського муніципального форуму з питань обізнаності та впровадження принципів відкритого врядування на місцевому рівні в Україні, в розрізі Палат сільських, селищних, міських громад-членів Асоціації міст України, були представлені та обговорені за участі:

Мирослави Пельц, Мостиського міського голови, Львівська область,

Володимира Коваленка, Новокаховського міського голови, Херсонська область,

Володимира Мацелюха, Новояворівського міського голови, Львівська область,

Василя Сидора, Славутського міського голови, Хмельницька область.

Представила результати опитування та модерувала обговорення, Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан.

 

На завершення XVII Українського муніципального форуму та Дня Прозорості представники громад відвідали  громадські простори Vcentri HUB, які є не просто муніципальною мережею ефективної взаємодії влади, громади, неурядових організацій та соціально відповідального бізнесу, а й освітньо-культурними центрами для мешканців Києва.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)