Для представників бізнесу та споживачів, інвесторів, експертів, які зацікавлені в розвитку сталої енергетики в Україні, на сайті www.uamap.org.ua працює Інтерактивна карта проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики – UAMAP.
Зазначену карту розроблено Держенергоефективності, Всеукраїнською агенцією інвестицій та сталого розвитку за підтримки проекту "Створення енергетичних агентств", що реалізується компанією «DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.
Карта акумулює інформацію про проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні і має на меті забезпечити комунікацію між ініціаторами таких проектів та інвесторами, з метою сприяння залучення інвестицій у ці сфери.
"Держенергоефективності закликає представників бізнесу розміщувати на карті потенційні проекти, які потребують інвестицій. Таким чином, інвестор зможе у вільному доступі побачити проекти з готовим техніко-економічним обґрунтуванням, проекти з бізнес-ідеями, - наголошує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. - На карті будуть і проекти з енергоефективності, як реалізовані, так і потенційні, які потребують фінансування за ЕСКО-механізмом або в рамках державно-приватного партнерства. Кожен може подати свою бізнес-ідею для подальшого супроводу і допомоги в реалізації".
Основні переваги зазначеної карти було представлено на VIII Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі «Енергоефективність та відновлювана енергетика» 1-2 листопада та на Українському форумі з альтернативної енергетики 3 листопада.
У ході виступу на Українському форумі з альтернативної енергетики 3 листопада Наталія Бойко, менеджер підтримки Національної ради реформ, радник Адміністрації Президента України, зауважила: "Карта дійсно "жива". Там є проекти, їхній опис. Фактично це готовий продукт, який може стати коротким містком для того, щоб інвестори та ініціатори проектів себе знаходили. Більше того, карта показує, що проекти в альтернативній енергетиці не є якимись далекими, аморфними, уявними або поодинокими. Карта продемонструє, що їх досить багато, вони цікаві та різні".
Розробники проектів можуть самостійно розміщувати проекти за напрямками енергоефективності та відновлюваної енергетики відповідно до статусу їх реалізації: реалізовані, діючі та потенційні.
Перейти до UA MAP, зареєструватися та розмістити свій проект можна за посиланням: www.uamap.org.ua.