В Парламенті зареєстровано законопроект, який вирішить «земельні питання» учасників АТО

22 / Червень, 2017
21 червня у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни (№ 6605).
Мета законопроекту - сприяння реалізації ветеранами війни гарантованого державою права на отримання земельної ділянки.
Зокрема, проектом Закону пропонується:
  • Створити загальнодержавний відкритий реєстр земельних ділянок. Кожний ветеран війни може безкоштовно в он-лайн режимі побачити доступні землі в будь-якому регіоні країни, і отримати земельну ділянку не залежно від місця реєстрації.
  • Запровадити для учасників АТО, як альтернативу праву на отримання земельної ділянки, грошову компенсацію її вартості, що виплачуватиметься з Державного бюджету. Це гарантує рівномірну доступність виплат по всій території України.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» держава гарантує право на безкоштовне отримання земельної ділянки понад 1,2 млн громадянам, з яких 300 тис. - учасники АТО. Водночас, на практиці це право має декларативний характер. Вартісна і довготривала процедура оформлення документів, відсутність реального обліку усіх ділянок та відсутність будь-якої альтернативи щодо їх отримання, фактично, заводить проблему учасників АТО із землею у глухий кут.
Законопроект №6605 надає можливість вибору: учасник АТО на власний розсуд зможе обрати варіант реалізації свого законного права: або земельна ділянка, або гарантована грошова компенсація.  Дивитися інфографіку
Законопроект розроблений Асоціацією міст України на виконання рішення Правління Асоціації та зареєстрований 26 народними депутатами.
У зв'язку з тим, що проект Закону покликаний розв’язати надзвичайно болючу проблему сьогодення, Асоціація закликає народних депутатів України підтримати його і сприяти якнайшвидшому винесенню на голосування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)