10 / Березень, 2023
Можливість отримати нове обладнання для дітей з особливими освітніми потребами з'явилася у Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській громадах завдяки проєкту, який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціацією міст України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).
 
Так, у Дніпровському Центрі соціальної підтримки дітей та сімей "Довіра" відкрили нову сенсорну кімнату для дітей, які мають реальні або потенційні особливості психо-фізичного розвитку. 
 
Сенсорна кімната — особливий простір,що допомагає більш ефективній реабілітації, обладнаний інструментарієм для стимуляції сенсорної чутливості дитини: нюху,  слуху, зору, тактильного сприйняття. Як стимулятор органів чуття використовують звуки, світло і колір, запахи, масажні поверхні.
 
Завдяки проєкту, сенсорна кімната має в арсеналі увесь необхідний сертифікований інструментарій для корекційної роботи:  світловий дощ;  колону з бульбашками; дзеркало з ефектом безкінечності; інтерактивна дошка-екран;  підвісне крісло;  сухий басейн з підсвіткою; світловий проектор тощо. 
 
Сучасне обладнання для медичної реабілітації встановили у поліклініці міської дитячої лікарні Житомира.  У відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії поліклініки КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» з'явилися: тренажери, обважнювачі для рук і ніг, бруси реабілітаційні, розвиваючі дошки, гамак, безкаркасне крісло-мішок, дитяча ігрова гойдалка, еспандери, балансувальні платформи, масажний килимок, дитячий мольберт.
 
Вихованці Кіровоградського інклюзивно-ресурсного центру матимуть змогу займатися і розвиватися з допомогою сучасного обладнання.
Завдяки проєкту АМУ та ЮНІСЕФ, у закладі облаштували: два великі екрани, дві потужні підзарядні станції, мультимедійний сенсорний екран з підключенням до інтернету з відповідними програмами, берлога для терапевтичного усамітнення і набори для занять за методикою Фребеля. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)