13 / Грудень, 2022

В межах ініціативи "Громади, дружні до дітей та молоді", яка реалізується спільно Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Асоціацією міст України, Менська громада отримала допомогу в розмірі 1,5 млн грн. 
Отримані кошти було використано на облаштування «Інклюзивно-ресурсного центру»: ремонт приміщення, закупівлю обладнання, облаштування дитячого майданчика з елементами інклюзії, придбання дидактичних матеріалів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
У 2017 році інклюзивно-ресурсний центр Менської міської ради відкрився одним з перших на Чернігівщині. За весь час існування в закладі надано послуги 600 дітям з особливостями розвитку. Зараз в Центрі працюють 5 корекційних педагогів, 2 логопеди, реабілітолог, практичний психолог, які надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям та їх родинам. 
"Це сучасний інклюзивно-ресурсний центр, де створені всі умови для комфортної реабілітації дітей з особливостями розвитку на рівні найвищих стандартів. Тепер більше 180 дітей з північних громад Чернігівщини отримують якісні інклюзивні послуги", — сказав Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан під час візиту до закладу.
На реалізацію проєкту пішло пів року, а до центру мають змогу звертатися діти з восьми громад області. Менський міський голова Геннадій Примаков підкреслив, що в громаді завжди приділялася значна увага питанням інклюзії.
"Особливо актуальним цей напрямок став під час війни, коли збільшилася кількість діток, які потребують інклюзивної допомоги, і це не тільки діти з Менщини та північних громад Чернігівської області, а й багато діток з числа вимушено-переміщених родин. Наш оновлений сучасний заклад робить все можливе для їх реабілітації. Завдяки співпраці з нашими партнерами, з UNICEF, кількість інклюзивних послуг плануємо збільшити", — наголосив Г.Примаков.
 
  
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)