Міжнародний центр перспективних досліджень 14 листопада 2016 року провів чергову щорічну конференцію, присвячену питанням європейської інтеграції України, підбиттю підсумків та визначенню подальших кроків щодо імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є новим форматом відносин, спрямованим на створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) і поступову інтеграцію України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Угода про асоціацію має якомога швидше стати історією успіху економічних та соціальних здобутків, а не символом проблем і невдач. Інакше буде завдано удару по європейській ідеї не лише в Україні, а і на всьому континенті. Саме з цією метою було проведено цьогорічну конференцію «Відносини Україна-ЄС: тест на міцність».
Мета заходу: оцінити досягнення та визначити нагальні завдання в контексті європейської інтеграції України, імплементації Угоди про асоціацію з ЄС в економічній сфері; виявити потенційні ризики та загрози на цьому шляху.
До участі у дискусії було запрошено: керівники державних органів влади України, представники дипломатичного корпусу держав-членів ЄС та країн Східного партнерства, експерти з питань європейської інтеграції, представники бізнес- спільноти та ін.
Під час заходу обговорено наступні питання:
- Зовнішньо- та внутрішньополітичні виклики на шляху європейської інтеграції України
- Майбутнє відносин Україна-ЄС. «Меню європейської інтеграції» для України
- Європейська інтеграція України в контексті системної кризи ЄС
- Запровадження безвізового режиму як найближча реальна історія успіху
- Зобов’язання у сфері оподаткування: які положення Угоди ще мають бути імплементовані до українського законодавства?
- Запровадження глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС: здобутки та перспективи.
Основні тези:
Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроантлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу, що стосунки між Україною та Європейським Союзом розвиваються в умовах загальносвітого антиглобалізаційного тренду. Також Вона подякувала Уряду Нідерландів за намагання "розв'язати кризу" з ратифікацією Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Також пані Іванна підкреслила невпевненість дій ЄС щодо кількох питань: підтримка України в протистоянні з РФ; скасування візового режиму для українців; рішення Європейської Комісії щодо газопроводу OPAL.
Хюг Мінгареллі - Голова Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що Європейський Союз окрім іншого очікує від України формування демократичного суспільства та проведення децентралізації.
Народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко запевнила, що децентралізація є одним з основних пріоритетів законодавчої роботи Верховної Ради України в рамках виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.