В АМУ відбувся круглий стіл «Інструменти інтенсифікації економічного розвитку громад»

07 / Липень, 2021
7 липня 2021 року відбувся круглий стіл на тему: «ІНСТРУМЕНТИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД».
Захід було проведено в рамках спільного проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною-CBC4US», який впроваджує Асоціація міст України спільно з Асоціацією міст та громад Словаччини (ZMOS), Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад (KS) та Словацько-європейським культурним товариством «FEMAN».
Мета круглого столу -  обговорення поточної ситуації в Україні у сфері місцевого економічного розвитку територіальних громад та можливих інструментів його прискорення. Участь взяли представники Міністерства розвитку громад та територій України, Агентства інвестицій та розвитку торгівлі Словаччини, Асоціації міст України та Асоціації міст та громад Словаччини, міські, селищні та сільські голови України та Словаччини.
Відкрила захід керівниця проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною-CBC4US» Наталія Лазаренко. Вона зазначила, що проєкт має не лише навчальну мету, але й спрямований на розробку методичних та стратегічних рекомендацій для розвитку різних сфер місцевого самоврядування України. Н.Лазаренко розповіла про співпрацю Асоціації міст України з Асоціаціями Словаччини та Норвегії, а також загалом про багаторічне впровадження заходів у сфері місцевого економічного розвитку. 
 
 
 
З побажаннями плідної роботи учасникам та зі словами вдячності партнерам АМУ – Урядам Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Словаччини в рамках EEA Grants до присутніх звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан
«Громади на сьогоднішній день потребують потужних інструментів місцевого економічного розвитку. Адже період перерозподілу ресурсів між державою і місцевим самоврядуваннями закінчений, і перед громадами постало надважливе завдання - забезпечити надання жителям якісних публічних послуг. Тривають певні законодавчі зміни, після яких громадам знадобляться ефективні інструменти для інтенсифікації місцевого економічного розвитку.
Дякую нашим партнерам за підтримку, за можливість навчитися досвіду Словаччини для використання його в Україні. Ми також готові ділитися інформацією щодо нововведень в українських громадах. Впевнений, саме така співпраця дозволить вдосконалити інструменти для економічного розвитку громад», - зазначив О.Слобожан.
Виконавчий директор АМУ анонсував проведення 27-28 липня Асоціацією міст України XVІ Українського муніципального форуму в Одесі, під час якого, зокрема, буде розглядатися питання місцевого економічного розвитку. 
Також з вітальним словом до учасників дискусії звернулися Лідія Євтушенко, Державна експертка, Директорат з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, Міністерство розвитку громад та територій України та Міхал Калиняк, Генеральний директор Асоціації міст та громад Словаччини. 
 
В рамках круглого столу відбулося дві панельні дискусії, які модерував Олег Лукша, експерт Асоціації міст України.
Перша була присвячена стану місцевого економічного розвитку громад в Україні. Про виклики та загальну ситуацію розповіли представниця Мінрегіону Лідія Євтушенко та голови українських громад. 
У ході другої панельної дискусії на тему: «Досвід Словаччини у сфері місцевого економічного розвитку» з доповідями виступили Петер Мікула, консультант департаменту інвестиційних проєктів, Агентство інвестицій та розвитку торгівлі Словаччини, Йозеф Конколи, сільський голова, Кехнець, Габріела Копніцька, сільський голова, Словінки, Марія Холікова, менеджерка з регіонального розвитку, Вранов над Топльоу. 
Також відбулося обговорення можливих інструментів інтенсифікації місцевого економічного розвитку в громадах та пропозиції для включення у стратегічні рекомендації щодо розвитку цієї сфери.
Результати обговорення стануть основою для розробки стратегії подальшого розвитку цієї сфери в Україні, беручи до уваги досвід країн Вишеградської четвірки. 
 
Проєкт «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною» отримав грант від Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії через EEA Grants. Проєкт співфінансується з державного бюджету Словацької Республіки.
 
Пропонуємо переглянути відео круглого столу: 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)