05 / Жовтень, 2021
5 жовтня 2021 року в Асоціації міст України відбулася зустріч з головою Об’єднання українців у Польщі, директором програми "Study Tours to Poland" та членом правління Фонду "Лідери змін" Мирославом Скоркою
Асоціацію міст Украни представляли заступник Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова та експерт з питань місцевого економічного розвитку Аналітичного центру АМУ Євгеній Шаповалов.
Мета робочої зустрічі - обговорення шляхів співпраці Асоціації міст України та Фонду "Лідери змін". 
 
У ході розмови представники АМУ розповіли про ключові завдання АМУ, про роль АМУ у бюджетному процесі, у вирішенні проблем, які турбують громади. Так, Є.Шаповалов повідомив, що 30 вересня між представниками влади, органів місцевого самоврядування та "Нафтогазу" було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.
Л.Даменцова зазначила, що нині на часі питання збільшення зарахування частки ПДФО до бюджетів громад. В перспективі АМУ лобіює ідею зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи з фізичних осіб в обсязі не менше 80% для належного забезпечення виконання делегованих державою повноважень. 
М.Скорка поділився досвідом, що в Польщі працюють принципи "гроші ідуть за людиною" і "податки громадянина мають покращувати стандарт життя", тобто громадяни сплачують ПДФО за місцем реєстрації.
Голова Об’єднання українців у Польщі також розповів про Прграму "Study Tours to Poland", в рамках якої організуються навчальні візити до Польщі з метою обміну досвідом, розвитку і зміцнення професійних та особистих контактів учасників. 
У ході зустрічі було обговорено шляхи налагодження взаємозв'язків між організаціями та досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю, зокрема в частині організації навчальних візитів представників громад- членів АМУ до Польщі. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)