12 / Жовтень, 2016

До порядку денного Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку, що відбувся 12 жовтня 2016 року, було включено законопроект "Про забезпечення державного контролю у сфері соціальної підтримки".

Зокрема, законопроектом передбачається з частини першої статті 4 Закону України «Про державну допомогумалозабезпеченим сім’ям» виключити норму щодо передачі виконавчими органами сільських, селищних рад заяв про надання соціальної допомоги, отриманої від громадян, до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (районної державної адміністрації чи міста обласного значення).

В той же час Бюджетним кодексом передбачається виділяння субвенції на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям лише районам та містам обласного значення, а сільським селищним радам не передбачено. Крім цього відповідно до законопроекту такі виконавчі органи сільських, селищних рад не включені до переліку органів, які мають можливість приймати рішення про надання державної соціальної допомоги. На думку АМУ, виключення таких норм із Закону України «Про державну соціальну допомогу» створить проблеми в процесі наданні державної соціальної допомоги жителям сіл та селищ, які звернуться з відповідною заявою до виконавчих комітетів своїх рад. 

В цілому законопроектом пропонується створити з 1 липня 2017 року соціальну інспекцію, яка включатиме структурний підрозділ в центральному органі виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення та підзвітні і підконтрольні йому структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Республіки Крим. Тобто, законопроект не вимагає додаткового місцевого фінансового ресурсу для забезпечення функціонування новоствореного органу, оскільки створення на рівні міст, сіл, селищ та об’єднаних громад даного органу не передбачено.

На урядовому комітеті було прийнято рішення про відкладення розгляду цього законопрокету на наступне засідання.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)